eReport.sk
Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
Počas pandémie covidu sa očkovalo novo vyvinutými vakcínami doslova ako na páse. A to aj na Slovensku. Ilustračná snímka. Foto: tasr

Najväčšie poškodenie ľudského zdravia!? Za vedľajšie účinky vakcín padajú prvé vážne žaloby!


Najväčšie poškodenie ľudského zdravia!? Po pandémii COVID-19 sa zjavne začína ukazovať, že varovania mnohých kritikov očkovania, mali svoje rácio. Počas očkovania sa hovorilo o najbezpečnejšej a najúčinnejšej vakcíne, aká kedy bola vyvinutá. Pri vakcínach proti covidu sa však už pri ich vývoji a dodávaní na trh viedli diskusie o tom, že ich vedľajšie účinky preukáže až čas.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toxic by design?
  2. Ľudia v Ružomberku čakajú na testovanie
  3. Je vakcína sloboda alebo smrť?

Vakcinácia v mnohom pomohla. Podľa všetkého ale vo viacerých prípadoch aj uškodila. Diskutovať o negatívnych stránkach vakcinácie sa však v európskom priestore, jemne povedané, počas pandémie covidu nepatrilo. Tento trend, ale, zdá sa, nebol správny. Potvrdzuje to obsah žalôb, ktoré americkí pacienti vo Švajčiarsku teraz podávajú na spoločnosť Swissmedic. Isté embargo či zákaz poukazovať na nežiadúce účinky očkovacích látok teda možno považovať minimálne za scestné. Záver je taký, že o vakcínach mala každá spoločnosť jednoznačne viesť oveľa otvorenejšiu a vyváženejšiu diskusia!

Žalobcovia: Ide o najväčšie poškodenie ľudského zdravia

„Obžalovaní sú obvinení z toho, že povolením a podaním očkovacej látky proti Covidu-19 porušili základné povinnosti starostlivosti podľa zákona o liečivách,“ píše sa v obžalobe podľa Tagesschau. Záver žalobcov je pri tom veľmi jasný: „Ide o najväčšie poškodenie ľudského zdravia, ktoré kedy spôsobili liečivé prípravky a ku ktorému už vo Švajčiarsku prišlo.“

Pomoc vraj vyhľadalo milión ľudí

Počet ľudí s problémami po vakcinácii pri tom nie je zanedbateľný. Milión z nich už kvôli nežiadúcim účinkom vyhľadali odbornú pomoc lekárov. Treba však rátať aj s tým, že existujú tiež ľudia s menej závažnými problémami. Tí pomoc zatiaľ nevyhľadali a nie sú teda súčasťou tejto štatistiky. Navyše, tu hovoríme výlučne o pacientoch z USA, ktorí používajú monitorovací systém V-Safe. Je teda logické predpokladať, že celosvetové čísla sú v skutočnosti ešte omnoho vyššie.

Ešte väčšie problémy majú byť hlásené z Tchaj-wanu. Tam podľa NTD News evidujú dokonca viac úmrtí na samotné očkovanie, ako na ochorenie COVID-19.

Reakcie Pfizeru a Moderny

Spoločnosti Pfizer a Moderna sú po vakcinácii známe aj na Slovensku. Nemalá časť obyvateľstva ich však pozná skôr v negatívnom zmysle. Napriek tomu, že si niektorí ich zástancovia vakcíny pochvaľujú a uznávajú ich prínos. Zaujímavosťou však je, že o kvalite vakcín nie sú definitívne rozhodnuté ani samotné spoločnosti. Tie totižto zahajujú klinické štúdie, s cieľom sledovať problémy v rokoch po diagnóze srdcových problémov. Tie majú súvisieť práve s očkovaním v kategóriách mladých a dospievajúcich ľudí.

Zdroj: nbcnews.com

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najväčšie poškodenie ľudského zdravia!? Za vedľajšie účinky vakcín padajú prvé vážne žaloby!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: