tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Zdroj: tasr

Hamranova polícia obviňuje ľudí z klamstva: Ideme si svoje, žiadny politik na nás nemá vplyv!

Žiadny politik nemá na nás vplyv! Tvrdí Polícia Slovenskej republiky na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti. Snaží sa tak brániť voči obvineniam, že za jej často konfrontačným obsahom stojí vplyv politikov na policajného prezidenta Štefana Hamrana. Voči tvrdeniam o silnom vplyve politikov na obsah, ktorí vedenie mužov zákona šíri na internete, sa polícia rozhodovala reagovať cez svoju stránku „Hoaxy a podvody – Polícia SR“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  2. Na kombosnímke zľava Ľudovít Makó a Boris Beňa v časoch, keď zastávali vysoké funkcie v štáte.
  3. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  4. Veronika Remišová si počas leta 2022 užíva tatranskú turistiku.
  5. Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.
  6. Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko.

„Žiadny politik, ani politická strana nemala a nemá vplyv na činnosť nášho analytického tímu. Policajný zbor sa hoaxom venuje od roku 2017 a svoj štýl práce nezmenil. Boj proti hoaxom tak nie je výmyslom posledného roka či dvoch,“ tvrdí polícia na sociálnej sieti. Je však potrebné objektívne skonštatovať, že aktivita polície na sociálnych sieťach je výrazná a politicky angažovaná práve od nástupu vlády Igora Matoviča, ktorá sa neskôr pretransformovala do vlády Eduarda Hegera (obaja OĽANO).

Občania vraj nemajú argumenty

Polícii politizáciu však vyčítajú práve občania, ktorí, hľadiac aj na internetové diskusie, nemajú pocit, že polícia, minimálne pokiaľ ide o online marketing, pracuje samostatne.

„Tvrdenia rôznych exponovaných osôb či záujmových skupín o tom, že slúžime politickým stranám, sú tým najlacnejším klamstvom bez akýchkoľvek argumentov. Politika nás nezaujíma, pracujeme s dátami, oslovujeme odborníkov v daných oblastiach, tvoríme strategickú komunikáciu Slovenskej republiky, ktorá je založená na budovaní bezpečnosti a ochrane všetkých jej občanov,“ sebavedomo pokračujú muži zákona.

„Pre tvorcov dezinformácií predstavujeme zásadný problém“

Polícia si prostredníctvom svojich stránok za posledné mesiace až roky získala naozaj veľa pozornosti. Na strane vládnych názorov pri tom stála nielen počas vojny na Ukrajine, ale už v priebehu pandémie ochorenia Covid-19, alebo počas vĺn zatýkania opozičných predstaviteľov.

„To, že ktokoľvek investuje svoj vlastný čas do tvorby stokrát opakovaných lží o našej stránke znamená, že pre tvorcov dezinformácií predstavujeme zásadný problém a naša činnosť je prospešná. Ak by sme boli neúspešným, málo sledovaným štátnym projektom, nikto by o nás ani nezakopol,“ stoja si však za svojim policajti, ktorí svoje tvrdenia rozvinuli v dvoch obsiahlych statusoch. Na záver článku pripájame ich plné znenie.

Zdroj: fb/hoaxpz


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamranova polícia obviňuje ľudí z klamstva: Ideme si svoje, žiadny politik na nás nemá vplyv!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku