tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Polícia policajné auto pomáhať a chrániť
Ilustračná snímka. Foto: fb/polícia

Polícia varuje: Zlodeji si značia adresy, na ktorých im vyhodia peniaze z okna!

Počas stredy (6. 7.) prišli ďalšie dve seniorky o tisíce eur zo svojich úspor. Informovala o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že naďalej apeluje na občanov, aby sa o prípadoch rozprávali so svojimi príbuznými vo vyššom veku.

„V prvom prípade 78-ročnú Vieru kontaktovala ‚zamestnankyňa banky‘, ktorá jej oznámila, že jej úspory v banke sú ohrozené,“ uviedla polícia. Seniorku následne žena prepojila na políciu, pričom hovor stále pokračoval z toho istého telefónneho čísla. Poškodenej sa ozval mužský hlas, ktorý sa predstavil ako policajt nadporučík Juhás.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke z videa zľava babka Miroslava Antalíková, jej vnučka a jej dcéra
  2. Podpredsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
  3. Poverená šéfka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.

„Ten od poškodenej zisťoval, či má doma cennosti a finančnú hotovosť. Seniorka mu uviedla, že má doma 20.000 eur,“ povedala polícia. Mužský hlas seniorke vzápätí povedal, že uvedenú hotovosť polícia ochráni. Poškodenej nakázal, aby peniaze vložila do obálky, po ktorú mal následne prísť jeho kolega. „Po príchode muža, ktorý sa predstavil ako kolega nadporučíka Juhása, 78-ročná žena odovzdala z okna najprv 10.000 eur a následne po naliehaní muža ďalších 10.000 eur,“ potvrdila polícia.

Druhý prípad sa týkal 67-ročnej Dariny, ktorá nechala svoje úspory za garážou. „Tá po telefonáte s neznámym mužom, ktorý sa predstavil ako poručík Martinček, išla do banky vybrať 10.000 eur,“ informovala polícia.

Falošný policajt kriminálnej polície seniorke povedal, že sledujú bandu zlodejov, ktorá chce ju a jej manžela okradnúť. Z obavy o svoje úspory poslúchla podvodníka a podľa jeho pokynov zaniesla a skryla pri garážach v Ružinove hotovosť.

Zdroj: fb/polícia

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia varuje: Zlodeji si značia adresy, na ktorých im vyhodia peniaze z okna!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku