eReport.sk
Národná kriminálna agentúra (NAKA) § logo.
Národná kriminálna agentúra (NAKA)- logo. Zdroj: polícia

Po plagiátoroch falošní policajti! Akcia Kolega odhalila lumpov, ktorí sa tvárili, že sú z NAKA

Na tom našom malom Slovensku sa teda dejú veci! Po takmer už zabudnutých odhaleniach, že nám vládnu aj politici, ktorí „svoje“ diplomové práce vlastne ukradli, sa dnes dozvedáme, že v krajine úradujú aj falošní „dlhoprstí“ príslušníci NAKA. Potvrdením toho, že toto naozaj nie je žiadny HOAX je, že o tom informovala NAKA. Teda tá skutočná protizločinecká NAKA.

Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci policajnej akcie Kolega ešte 31. mája falošných príslušníkov NAKA. Tri osoby sú podozrivé z obzvlášť závažného zločinu podvodu, spáchaného formou spolupáchateľstva. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Podľa doterajších informácií mal obvinený P. P. spoločne s obvineným I. Z. od júna do septembra 2020 podvodným konaním postupne vylákať od poškodeného V. Š. finančné prostriedky v celkovej výške 198.000 eur.

Polícia zdôraznila: Zadržaní nikdy neboli v NAKA

Pred poškodeným a jeho manželkou mali vystupovať ako príslušníci NAKA, pričom obvinený P. P. mal prisľúbiť poškodenému za finančnú odplatu vybavenie prepustenia jeho syna z výkonu väzby, do ktorej bol vzatý pre násilnú a drogovú trestnú činnosť,“ približuje polícia.

Rovnako mal prisľúbiť, že pomôžu vybaviť, aby polícia zastavila údajné preverovanie drogovej trestnej činnosti jeho druhého syna. Polícia zdôrazňuje, že ani jeden z obvinených nie je a ani nikdy nebol príslušníkom Policajného zboru (PZ). Taktiež žiadny z nich nemal vplyv na vybavenie alebo rozhodnutie v uvedených veciach.

Jedného už prepustili

Vyšetrovateľom PZ bol spracovaný podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby, ktorý dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V akceptoval. Po podaní návrhu na Okresný súd Bratislava V bolo sudcom pre prípravné konanie rozhodnuté o vzatí dvoch obvinených do vyšetrovacej väzby. Jedna zadržaná podozrivá osoba bola prepustená na slobodu.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po plagiátoroch falošní policajti! Akcia Kolega odhalila lumpov, ktorí sa tvárili, že sú z NAKA

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti