eReport.sk
Foto Zdroj: unsplash

Podnikanie na Slovensku: Ako hodnotia podnikatelia podporu zo strany štátu?

Slovenskí podnikatelia nie sú s podporou vlády na podnikanie aktuálne spokojní. Ukazujú to najnovšie výsledky prieskumu spoločnosti 123dopyt, ktorá skúmala hodnotenie vlády podnikateľským sektorom a vnímanie podnikateľov, čo sa týka podpory ich podnikania.

Na otázku ,,Ako hodnotíte podporu Vášho podnikania zo strany štátu?“ odpovedali viac ako dve tretiny z opýtaných respondentov negatívne. Naopak, pozitívne hodnotí podporu štátu len 22 % z opýtaných. ,,Podľa prieskumu sú s podporou vlády na ich podnikanie spokojní skôr podnikatelia z bratislavského, žilinského a nitrianskeho kraja.“ Uviedol riaditeľ spoločnosti 123dopyt.sk Otto Kočí.

Musia pretaviť do finálnych cien

Podnikateľského sektora sa citlivo dotýka najmä neustále zdražovanie cien energií, ktoré sa v mnohých prípadoch musia pretaviť do finálnych cien produktov alebo služieb, ktoré ponúkajú. To má za následok často zhoršenú, respektíve obmedzenú kúpyschopnosť ich zákazníkov a v konečnom dôsledku celkový biznis trpí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Melicher
  2. voľby prieskum

Zo sféry priemyslu a strojárstva

,,Najmenej spokojní sú podnikatelia zo segmentu cestovania a dopravy, textilu a odevov a taktiež zo sféry priemyslu a strojárstva,“ doplnil Kočí. Podnikatelia majú podľa prieskumu problémy aj s vyplácaním dotácií. Tie často meškajú, a tak hrozí prepúšťanie. Prieskum sa dotkol aj témy celkového hodnotenia vlády. Kde ju viac ako 76 % opýtaných podnikateľov hodnotilo negatívne, pričom najviac ich bolo v bratislavskom kraji.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podnikanie na Slovensku: Ako hodnotia podnikatelia podporu zo strany štátu?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre