eReport.sk
Na snímke dvojkåbový "megatrolejbus", ktorý predstavili poèas brífingu Dopravného podniku Bratislava (DPB) v Depe Jurajov dvor v Bratislave v pondelok 4. septembra 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** exteriér megatrolejbus 24 metrový profil

Veľká obnova a ekologizácia vozidlového parku: Dopravný podnik predstavuje nové Megatrolejbusy

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v pondelok privítal v bratislavskom Depe Jurajov dvor svoj prvý zo 16 trojčlánkových „megatrolejbusov“. Podnik sa tak stal historicky prvým dopravcom na Slovensku aj v Česku, ktorý rozširuje svoj vozidlový park o tieto rekordne dlhé trolejbusy.

Vozidlá sú vyše 24 metrov dlhé, s dvoma harmonikovými kĺbmi a kapacitou až 180 cestujúcich, priblížil hovorca. Sú vybavené modernou klimatizáciou, najnovšími informačnými a bezpečnostnými systémami a komfortným interiérom. Majú tiež batérie pre krátke vzdialenosti bez trolejového vedenia.

Atraktívna, kvalitná, ale aj ekologická doprava

,,Veľmi sa z toho teším, že sa nám s vedením dopravného podniku darí takáto veľká obnova a ekologizácia vozidlového parku. Atraktívna, kvalitná, ale aj ekologická mestská hromadná doprava je pre každodenný život v meste kľúčová,“ uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Silné gesto pápeža!
  2. Toto si myslia Slováci

Kapacita prepravy

Megatrolejbusy by mali byť nasadené cez jeseň na linke 71, ktorá premáva medzi hlavnou stanicou, Miletičovou ulicou a Dolnými honmi. Vďaka nim sa kapacita prepravy na tejto linke zvýši o 20 percent. Megatrolejbusy teraz prejdú homologizačnými testami predtým, než budú zaradené do riadnej premávky s cestujúcimi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľká obnova a ekologizácia vozidlového parku: Dopravný podnik predstavuje nové Megatrolejbusy

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php