eReport.sk
voľby prieskum
Ilustračné foto: tasr

Voľby2023: Poštou už odhlasovalo 16.500 voličov zo zahraničia

Vo voľbách do Národnej rady SR už odhlasovalo prostredníctvom pošty 16.500 voličov zo zahraničia. Celkovo o voľbu poštou požiadalo takmer 73.000 ľudí. TASR o tom informovalo Ministerstvo vnútra (MV) SR. Návratnú obálku s hlasovacím lístkom treba doručiť do podateľne MV SR do piatka 29. septembra do 12.00 h.

„Ministerstvo vnútra SR pripomína voličom, aby si nenechávali odoslanie návratnej obálky s hlasovacím lístkom na poslednú chvíľu. A to vzhľadom na dlhšie doručovacie lehoty z niektorých vzdialenejších štátov,“ upozornil rezort.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Zneužíva Kotleba situáciu?

Poštou i prostredníctvom kuriéra

Návratnú obálku môže volič zo zahraničia poslať poštou aj kuriérskou službou. Zaslať ju možno aj zo Slovenska alebo ju osobne doručiť do podateľne MV SR na Drieňovej 22 v Bratislave do zákonného termínu. Poštovné uhrádza odosielateľ.

Materiály na hlasovanie odoslalo ministerstvo všetkým zaregistrovaným voličom. O ich opakované doručenie môže volič požiadať v prípade, že pôvodná zásielka sa ministerstvu vnútra vrátila ako nedoručená. „O tejto skutočnosti je volič informovaný prostredníctvom emailovej notifikácie. Potrebné je prihlásiť sa do informačného systému pre voľbu poštou a tlačidlom kliknúť na Žiadosť o opakované zaslanie materiálov na hlasovanie. Zároveň môže volič zmeniť adresu na doručenie,“ doplnil rezort.

Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Kandiduje v nich 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Voľby2023: Poštou už odhlasovalo 16.500 voličov zo zahraničia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre