eReport.sk
ZDROJ FOTO: unsplash

Hygienici bijú na poplach: Pribudli ďalšie prípady žltačky!

Tri prípady žltačky typu A (VHA) pribudli v uplynulých dňoch v obci Lesíček v okrese Prešov. K utorku tam hygienici evidujú 42 prípadov. Prvý prípad bol hlásený 6. júla, išlo o 13-ročné dieťa. VHA hygienici zistili aj u personálu a stravníkov stravovacej prevádzky v Prešove. Uviedla to Alžbeta Vypušťáková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove.

V obci Lesíček ide podľa jej slov vo všetkých troch prípadoch o deti žijúce v prostredí s nízkym hygienickým štandardom. Čo sa týka výskytu žltačky u personálu a stravníkov stravovacej prevádzky, z celkového počtu 320 stravníkov a piatich zamestnancov ochorelo od 25. júla deväť ľudí. ,,Najprv to boli dvaja zamestnanci – pomocná sila v kuchyni a kuchár – a následne sedem stravníkov,“ povedala Vypušťáková.

Zákaz výkonu epidemiologicky závažnej činnosti

V rámci protiepidemických opatrení bola nariadená dezinfekcia všetkých priestorov prevádzky. Zamestnancom vykonávajúcim epidemiologicky závažnú činnosť bol nariadený zvýšený zdravotný dohľad – zákaz výkonu epidemiologicky závažnej činnosti v rozsahu manipulácie s nebalenými potravinami po dobu 50 dní od posledného kontaktu s chorým, lekársky dohľad a očkovanie. V epidemiologickom šetrení sa podľa Vypušťákovej pokračuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vraj všetkých šikanuje
  2. Igor Melicher
  3. voľby prieskum

Medzi najúčinnejšie spôsoby prevencie patrí

Slovenská pošta v súvislosti so šírením žltačky typu A v niektorých obciach Prešovského kraja 24. augusta informovala, že zavádza vo svojich pobočkách v regióne preventívne opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov. Medzi najúčinnejšie spôsoby prevencie patrí podľa hygienikov umývanie si rúk mydlom, dôkladná osobná hygiena a očkovanie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hygienici bijú na poplach: Pribudli ďalšie prípady žltačky!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie