tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Po prílete z Talianska a Portugalska nebude treba PCR test, hlásia naši hygienici

Podmienky na hraniciach sa od piatka (9. 7.) ešte upravia, zmeny sa dotknú aj zoznamu osôb, ktoré sa musia pred príchodom na Slovensko registrovať cez e-hranicu. Explicitne sa tiež spresňuje, že pri osobách prichádzajúcich na Slovensko letecky z rizikových krajín sa povinnosť negatívneho výsledku RT-PCR testu nevzťahuje na deti do 12 rokov. Vyplýva to z novelizovanej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

„Po prílete na územie SR sa nebude potrebné preukazovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín ani v prípade Talianska a Portugalska. Tieto dve krajiny boli na základe záverov z rokovania konzília odborníkov doplnené do zoznamu v prílohe vyhlášky,“ uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. Pre krajiny, ktoré na tomto zozname nie sú, bude platiť povinnosť po prílete na slovenské letisko preukazovať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín.

Cez e-hranicu sa nebudú musieť registrovať posádky nákladnej dopravy, autobusovej dopravy, členovia leteckého personálu, posádky v lodnej doprave, rušňovodiči, vozmajstri, vlakové čaty a obslužní pracovníci v železničnej doprave. Rovnako túto povinnosť nebudú mať ani vodiči a posádky zdravotnej služby, ktorí vykonávajú transport pacienta alebo prevážajú orgány určené na transplantáciu, krv a krvné náhrady. Nevzťahuje sa ani na zamestnancov pohrebných služieb, ktorí vykonávajú medzinárodnú prepravu ľudských pozostatkov alebo ľudských ostatkov na pochovanie alebo spopolnenie. V zozname koridorov pre tranzit pribudli alternatívne trasy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po prílete z Talianska a Portugalska nebude treba PCR test, hlásia naši hygienici

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku