eReport.sk
Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman. Foto: shutterstock.com/sasa dzambic photography

VIDEO Zeman: Výroky Vášáryovej na adresu Pellegriniho boli hlúpe. Pražská kaviareň slúži režimu

Zeman označil redakcie niektorých českých médií termínom pražská kaviareň, keď reagoval na ich nespokojnosť s výsledkami slovenských prezidentských volieb a obvinil ich zo servilnosti voči režimu.

Bývalý český prezident Miloš Zeman poskytol rozhovor novému českému rádiu Prostor. Okomentoval v ňom slovenské prezidentské voľby, ale aj reakciu českých médií na výsledky týchto volieb.

Pellegriniho fanúšik

Na otázku redaktora, či Zeman už od volieb mal príležitosť hovoriť so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim odpovedal, že s ním hovoril už pred jeho víťazstvom, čo považuje za oveľa dôležitejšie ako po víťazstve. „Teraz mu bude blahoželať každý, ale nie každý ho pred víťazstvom podporoval,“ uviedol bývalý český prezident. Dodal, že pokiaľ ide o ich najbližšie stretnutie, zatiaľ to ešte nie je dohodnuté, ale sú dve varianty, ktoré sa nevylučujú. „Moja účasť na jeho inaugurácii, ale budem rád, keď ma opäť navštívi aj v mojej kancelárii. A dá sa to aj spojiť.“

Zeman si tiež nemyslí, že Pellegrini bude predĺženou rukou premiéra Roberta Fica, ako naznačujú niektorí slovenskí politici. „Ja si myslím, že to tak nebude. Je pochopiteľné, že bude mať samostatnú agendu, ktorá sa nebude nevyhnutne prekrývať s agendou vlády,“ skonštatoval.

Hlúpe osobnosti a režimoví prisluhovači

Exprezident okomentoval aj výroky Magdy Vášáryovoj, ktorá pre český portál povedala, že zo Slovenska neemigruje aj keď nesúhlasí s výsledkom prezidentských volieb. V rozhovore zároveň poukazovala na Pellegriniho súkromný život. Podľa Zemana to bolo z jej strany hlúpe. „Ja som pani Vášáryovú a pána Kňažka videl v televízii pred voľbami agitovať v prospech Ivana Korčoka a po voľbách, keď z nich sršala nenávisť. Je to úbohé,“ myslí si.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slováci vládu podporujú
  2. Peter Pellegrini
  3. Sprostredkovateľom mieru by mohla byť Čína

V súvislosti s vyjadrením českého ministra spravodlivosti Pavla Blažeka po víťazstve Pellegriniho, ktorý vyhlásil, že sa čuduje niektorým pražským redakciám, že nechápu Slovensko a že ho nikdy ani chápať nechceli, Zeman reagoval, že s ministrom súhlasí. Blažek poukazoval na niektoré povolebné články a titulky. „Zvyknem používať výrok pražská kaviareň. Títo ľudia sa omylom považujú za elitu. Podľa mňa sú ale len prisluhovačmi momentálnej vládnej politiky. Nie sú to ľudia s veľkým intelektom, ale sú obdarení veľkou servilitou. Takže pokiaľ vládnu tí, ktorým fandia, nemajú s tým žiadny problém,“ reagoval bývalý prezident Zeman.

Zdroj: YouTube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zeman: Výroky Vášáryovej na adresu Pellegriniho boli hlúpe. Pražská kaviareň slúži režimu

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne