eReport.sk
Ktorý z našich politikov je väčší populista?
Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO). Foto: tasr

Rozkol v OĽANO? Matovič stojí za Gyimesim, Šipoš hovorí o porušení pravidiel


Zdá sa, že vládnuce OĽANO má ďalší vnútrostranícky rozkol. Tentokrát stoja proti sebe poslanci Gymesi a Šipoš. Šéf hnutia Matovič sa postavil na stranu toho prvého.


Návrh zákazu vyvesovať symboly hnutí či komunít propagujúcich sexuálnu orientáciu považuje líder OĽANO a vicepremiér Igor Matovič za správny. Pre TASR dodal, že zneužívať štátne budovy na šírenie „propagandy“ akejkoľvek sexuálnej orientácie nie je v súlade s verejným záujmom. Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš uviedol, že v klube o návrhu nevedeli. Ide podľa neho o porušenie pravidiel i koaličnej zmluvy.

Tento krok je porušením pravidiel klubu OĽANO

Návrh podali poslanci Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽANO) a opozičný Tomáš Taraba (nezaradený). „Zneužívať štátne budovy na šírenie propagandy akejkoľvek sexuálnej orientácie nie je v súlade s verejným záujmom. Preto návrh poslanca Gyimesiho považujem za správny,“ reagoval Matovič pre TASR. Podľa Matoviča sa v koalícii stáva opakovane, že sa poslanecký návrh zákona či pozmeňujúci návrh predloží bez súhlasu koaličných partnerov. „V tomto pohľade sa preto opäť návrh nevymyká zvyklostiam v rámci koalície,“ skonštatoval. Šipoš tvrdí, že podaním návrhu sa bude zaoberať poslanecký klub na jeho najbližšom zasadnutí. „O návrhu poslanca Gyimesiho sme nemali vedomosť. Považujeme tento krok za porušenie pravidiel klubu OĽANO a aj koaličnej zmluvy,“ uviedol šéf klubu v stanovisku pre TASR.

O návrhu poslanca Gyimesiho sme nemali vedomosť. Považujeme tento krok za porušenie pravidiel klubu OĽANO a aj koaličnej zmluvy.

Michal Šipoš, poslanec parlamentu a šéf poslaneckého klubu OĽANO

Gyimesi a Taraba podali spoločne návrh novely zákona o štátnych symboloch SR a ich používaní. Navrhujú, aby na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií vrátane sídla verejného ochrancu práv, ktoré sa zo zákona označujú štátnymi symbolmi, bolo zakázané vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie. Poslanec za OĽANO Andrej Stančík reagoval, že návrh je v rozpore s koaličnou zmluvou a vyzval vedenie OĽANO a poslaneckého klubu hnutia na zaujatie jasného postoja. Poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková považuje návrh za absurdný. Gyimesi sa podľa nej rozhodol absolútne pošliapať koaličnú zmluvu, keďže predložil zákon s opozičným poslancom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  2. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  3. Peter Pellegrini na snímke z videa.

Koaličná dohoda hovorí, že poslanecké návrhy nebudú predložené do NR SR bez toho, aby sa vopred prerokovali a schválili na koaličnej rade. Takisto sa v zmluve píše, že žiadna koaličná strana nemôže presadzovať svoje záujmy na úkor inej koaličnej strany spoločným postupom so stranami opozície.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozkol v OĽANO? Matovič stojí za Gyimesim, Šipoš hovorí o porušení pravidiel

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: