tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke. Foto: tasr

„Zareže“ Remišová Sulíka? Strana Za ľudí reagovala na výzvu Gyimesiho!

Strana Za ľudí nevylúčila, že voči ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) môžu v koalícii vyvodzovať zodpovednosť. Otázka podľa strany bude na stole, ak Sulík nedokáže zabezpečiť stabilné a bezpečné dodávky ropy a plynu. Pre TASR to uviedla strana Za ľudí, reagovala tak na výzvu, ktorú Sulíkovi adresoval poslanec Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽANO). Strana Za ľudí zároveň podčiarkla, že partneri by mali svoje spory riešiť na rokovaniach.

Strana Za ľudí poznamenala, že rokovania v súvislosti s dodávkami prebiehali v rámci rezortov strany SaS. O jeho odchode z funkcie má podľa strany význam hovoriť na základe reálnych skutočností a nielen teoretických úvah.

Kritika rafinérií napojených na ropovod Družba

„Postoj strany Za ľudí vždy bol, aby koaliční partneri riešili svoje prípadné spory na rokovaniach, nie v médiách,“ reagovala strana na otázky, či podporí prípadné odvolávanie ministra hospodárstva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  2. top1 Nicholsonová
  3. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  4. Richard Sulík
  5. Na kombosnímke zľava ministri Branislav Gröhling a Veronika Remišová.
  6. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.

Strana zároveň poznamenala, že rafinérie napojené na ropovod Družba kupujú aktuálne ruskú ropu so zľavou, pretože ju má Rusko problém predať inde. Zľavu však podľa strany neprenášajú na spotrebiteľov na Slovensku, ktorí platia na čerpacích staniciach často podobné alebo vyššie ceny, ako ľudia v krajinách, ktoré ruskú ropu nedovážajú a nemajú ani nižšie dane na palivá.

Výsledok strana vidí v tom, že rafinériám prudko rastú zisky a robia všetko preto, aby ich takto udržali čo najdlhšie. Za dôležitú považuje otázku, čo s týmito nadmernými ziskami urobiť. „Či nájdeme spôsob, ako ich udržať na Slovensku, aby peniaze navyše pomohli ľuďom na Slovensku,“ dodala.

Podľa Gyimesiho Sulík poškodil Slovensko

Gyimesi vyhlásil, že minister hospodárstva nevyužil príležitosť na dohodnutie lepších podmienok pre Slovensko v súvislosti s embargom EÚ na dovoz ruskej ropy a poškodil Slovensko. Dôsledkom môžu byť podľa neho zrušenie plánovaných investícií do rafinérie Slovnaft, vyššie ceny či nedostatok motorových palív alebo dokonca ukončenie činnosti rafinérie. Sulíka preto vyzval na odchod z funkcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Zareže“ Remišová Sulíka? Strana Za ľudí reagovala na výzvu Gyimesiho!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku