eReport.sk
Peter Pčolinský o predčasných voľbách
Podpredseda parlamentu Peter Pčolinský, foto:tasr

Pčolinský to vidí jasne: Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby!

Pčolinský to vidí jasne! Pokiaľ by padla vláda, jediné riešenie vidí podpredseda parlamentu a Sme rodina Peter Pčolinský v predčasných voľbách. Úradnícku vládu odmieta. Vyhlásil to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Podpredseda SaS a poslanec parlamentu Branislav Gröhling považuje predčasné voľby za lepšiu alternatívu ako to, čo sa v súčasnosti deje. Zatiaľ nevedel povedať, či by SaS dodala hlasy na predčasné voľby.

Otvorene o predčasných voľbách

Pčolinského prekvapili slová SaS o prípadnej novej koalícii 76 poslancov. „Neviem si predstaviť aká, jedine, že už by sa na niečom dohodli so stranou Hlas,“ povedal. Nesúhlasí s úradníckou vládou, ktorú by podľa jeho slov tvorili umelo dosadení ľudia a v rozpore s výsledkom volieb riadili štát.

„Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby a dohoda na predčasných voľbách,“

dodal.

Pčolinský sa pýtal, či by SaS pridala svoje hlasy k vyvolaniu predčasných volieb, na ktoré treba súhlas 90 poslancov. Gröhling nepovedal, či by to SaS urobila. On sám je za predčasné voľby.

Pčolinský priznáva komplikácie menšinovej vlády

Podpredseda parlamentu uznal problém získať podporu na kľúčové veci vzhľadom na menšinové vládnutie. „Je úplne normálne, že každý navrhovateľ zákona, ak chce, aby mu zákon prešiel, musí hľadať podporu, musí rokovať s každým,“ povedal podpredseda parlamentu s tým, že je v poriadku, ak prejde zákon s podporou opozičného poslanca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sulík otvorene
  2. Sulík odmietol Hegera
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  4. Klus kritizuje SaS a veští
  5. Laššáková reaguje na čurillovcov
  6. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.

Pčolinský to vidí jasne a odmietol obchody s opozíciou. „Zmysel toho, že hľadáte podporu ako menšinová vláda, je v tom, že sa snažíte presvedčiť poslancov, že zákon je dobrý,“ povedal. Upozornil, že SaS podporila polovicu zákonov a o žiadnom obchode sa nehovorí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pčolinský to vidí jasne: Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti