eReport.sk
Klus kritizuje SaS a veští
Martin Klus (SaS). Foto: tasr

Klus kritizuje SaS a veští: Odhadujem triumfálny návrat Smeru a Hlasu! Možno aj s ústavnou väčšinou

Klus kritizuje SaS a veští, že ako politológ očakáva triumfálny návrat Smeru a Hlasu. Tentoraz možno aj s ústavnou väčšinou. Poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Klus v najbližších dňoch požiada o ukončenie členstva v strane SaS. Oznámil to na sociálnej sieti po tom, ako SaS iniciovala návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Klus už koncom októbra vystúpil z klubu SaS a vzdal sa funkcie podpredsedu strany. So stranou spolupracoval osem rokov, tri roky bol jej členom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha si podal koaličných politikov
  2. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
  3. Martin Klus, oddnes bývalý člen SaS

Klus rešpektuje rozhodnutie SaS a chápe, že ako opozičná strana veľa iných možností nemá, no za dôležitejší považuje výsledok prípadného úspešného odvolávania. „Nie ako politik, ale ako politológ odhadujem koncovku v triumfálnom návrate strán Smer-SD a Hlas-SD. Presne ako v predčasných voľbách v roku 2012. Tentoraz možno aj s ústavnou väčšinou,“ skonštatoval.

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu. „Preto sa dosť čudujem, že sú ochotní ísť do takéhoto vážneho rizika,“ napísal. „Ako ešte stále člen SaS sa s týmto nedokážem stotožniť, a preto som sa definitívne rozhodol požiadať v najbližších dňoch aj o ukončenie členstva,“ dodal.

Zdroj: fb/martin.klus

Klus pôsobil po voľbách do NR SR v roku 2020 ako štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí. Z postu odišiel po tom, ako ministri a štátni tajomníci za SaS opustili vládu. Do parlamentu prišiel začiatkom októbra. Odchod z klubu SaS odôvodnil pretrvávajúcimi rozdielnymi pohľadmi na aktuálne smerovanie krajiny a osobitne otázku o predčasných voľbách a procesoch k nim vedúcich.

Podľa Sulíka Fica najviac podporuje Matovič

„Koalícia dávno prestala bojovať proti mafii a proti korupcii. Toto vidí každý. Ak by sme teraz neurobili nič, v riadnych voľbách, o 15 mesiacov, sa práve Robert Fico (Smer-SD) vráti tak, že možno tie voľby vyhrá, lebo jeho najväčším podporovateľom je Igor Matovič (OĽANO). Toto je fakt, preto musíme niečo spraviť,“ povedal vo štvrtok Sulík

„Toto je jednoducho taký chaos, že už nech idú do čerta! Nemajú, čo vládnuť, lebo to nevedia,“ dodal šéf liberálov.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klus kritizuje SaS a veští: Odhadujem triumfálny návrat Smeru a Hlasu! Možno aj s ústavnou väčšinou

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti