eReport.sk
Princezná Diana a jej tajomstvá
Princezná Diana, foto: profimedia

Osobný fotograf odhalil tajomstvo Dianiných fotografií. Čo musela dokázať svetu?

Fotograf Anwar Hussein pochádza z Tanzánie. Sedemnásť rokov sa venoval dokumentovaniu života kráľovskej rodiny. Pred vlastnými očami videl prerod princeznej Diany z nevinného dievčatka na najobľúbenejšiu členku anglickej monarchie.

Hussein pôvodne dokumentoval vojnu vo Vietname, neskôr ho zlákala rockandrollová fotografia, až sa dostal k spolupráci s princom Charlesom. Princeznú Dianu spoznal od prvého momentu, keď bol ich vzťah oficiálny. Bol si s ňou veľmi blízky a často spolu trávili cesty lietadlom dlhými rozhovormi.

„Dianin príbeh sa otvára pred nami. Videl som každú jej tvár. Bola prirodzená, dobrá ľudská bytosť. Mohli ste ju vidieť ako sa zmenila z hanblivej Di na silnejšiu – pretože to musela urobiť. Chcela dokázať, že je dostatočne statočná urobiť to, čo chce,“ pre People.com prezradil Hussein, ktorý aktuálne otvára výstavu s jej fotografiami.

Keď princezná prišla do kráľovskej rodiny, nebrali ju veľmi vážne. Považovali ju za mladé dievčatko, ktoré si nebude presadzovať názor. Pred Dianou teda podľa fotografa stála ťažká úloha ukázať im, že má skutočne na viac. Dôkazom, že v tomto smere bola úspešná, je obrovská popularita medzi ľuďmi, ktorá aj po tragickej udalosti a úmrtí dokázala tromfnúť ostatných členov monarchie.

Hussein sprevádzal Dianu pri oficiálnych akciách aj po jej oficiálnom rozchode s princom Charlesom. Vtedy si boli ešte bližší a často preberali aj veľmi súkromné témy. Keď randila s moslimským doktorom Hasnatom Khano, chcela vedieť, aké je to žiť vo vzťahu dvoch ľudí s inými vierovyznaniami.

Viac sa dozviete:

  1. Princezná Diana a jej tajomstvá
  2. Princ Charles
  3. Princ Charles s manželkou Camillou Parker

„Vedela, že som ženatý s Caroline, anglickým dievčaťom. Chcela vedieť o islame. Spýtala sa ma na manželstvo, keď je jedna z osôb moslim a druhá protestant. Zaujímala sa o to kvôli tomu, že vtedy bola s doktorom Hasnatom Khanom. Nespomenula ho, ale tušila, že som to vedel. Myslím, že sa zaujímala o to, ako by na neho a podobné veci reagovala rodina,“ Anwar Hussein spomína na jeden z ich rozhovorov. Práve vďaka tak blízkemu vzťahu ju dokázal zachytiť na veľmi intímnych fotografiách, ktoré odkrývali jej pravú povahu.

Princezná Diana na fotografiách Anwara Husseina, Foto: Instagram/Anwar Hussein


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Osobný fotograf odhalil tajomstvo Dianiných fotografií. Čo musela dokázať svetu?

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti