eReport.sk
Foto: tasr

Známy historik prehovoril. Ako by reagovala Diana na škandál svojho syna Harryho!?

Princezná Diana by už dnes mala šesťdesiat rokov. Ako by mama zhodnotila budúceho kráľa, ktorý sa dištancoval od rodiny?

Diana vyrastala s pocitom zbytočného stvorenia. Ťažko niesla rozvod rodičov a preto hľadala perfektného manžela. Napriek tomu, že nebola excelentná žiačka, mala silne vyvinuté emocionálne cítenie, čo jej v živote robilo problém. Najmä keď krachovalo jej manželstvo s princom Charlesom.

Diana vyrastala v Norfolku v blízkosti kráľovského zámku Sandringham. S deťmi Alžbety II. sa stretávala skôr výnimočne, viac ako princa Charlesa, ktorý bol o trinásť rokov starší, poznala jeho mladších bratov Andrewa a Edwarda.

Nepodarená svadba

Znovu sa potom stretli v júli 1980 v Petworth na jednom z mnohých spoločenských víkendov prebiehajúcej sezóny. Citlivá Diana vtedy Charlesa poľutoval kvôli strate milovaného prastrýka lorda Mountbatten zabitého pri bombovom útoku IRA. Princa zaujal Dianin materský prístup a plavovlasé dievča s plachým pohľadom zaradil medzi priateľov, ktorých pozýval na rôzne spoločenské akcie. Od toho okamihu sa ich stretnutia zintenzívnili a Diana začala byť pozývaná tiež do užšieho kruhu členov britskej kráľovskej rodiny. Diana trpela poruchami prijímania potravy, takže sa krátko pred obradom museli upravovať jej svadobné šaty. Problém bol tiež dostať ich do koča a vyriešiť silnú krčivosť materiálu. Súčasne strácala princezná nervy kvôli manželovej dlhoročné milenke Camille, ktorá sa vzťahu s princom odmietala vzdať. Cestou k oltáru musela Diana dávať pozor na otca, ktorý sa zotavoval po nedávno prekonanej mozgovej príhode. Z nervozity poplietla Diana pri oltári poradie Charlesových mien a pri prísahe nesľúbila vernosť.

Nepochválila by ho

Princezná Diana prišla o život pri autonehode v Paríži keď jej synovia William a Harry boli ešte deti. Dnes už prevzali zodpovednosť a každý si plní svoje aristokratické povinnosti po svojom. Kým William s manželkou Kate reprezentujú s všetkou vážnosťou, Harry s manželkou Meghan kráľovnú Alžbetu II. sklamali. Známy český historik má jasný názor na to, ako by sa so správaním červenovlasého syna Diana dnes vyrovnávala: „Diana svojich synov vždy ochraňovala, na druhej strane by nikdy nepripustila zničenie monarchie ako inštitúcie. Na základe vlastných skúseností by určite chápala Harryho túžbu oslobodiť sa z pút, ktoré ho zväzujú, ťažko by sa ale zmierovala s jeho útekom od povinností a zodpovednosti voči kráľovnej a Británii. Najviac by ju však mrzel rozkol medzi bratmi, ktorých sa snažila vychovávať ako nerozlučnú dvojicu. Čakala by ju povestná Sophiina voľba, pretože by sa musela rozhodovať medzi odlišným prístupom synov,” povedal Kamil Rodan pre iprima.cz.

Foto: tasr, profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport