eReport.sk
Princ Charles
Princ Charles. foto: profimedia

Princ Charles vyslovil desivú prognózu: V podstate sa sami otrávime

Budúci nástupca anglického kráľovského trónu je známym ekoaktivistom. Ešte predtým, ako to bolo v móde, sa venoval ochrane životného prostredia. Preto teraz ešte viac ako v minulosti apeluje na všetkých, aby si čo najskôr dali budíček a začali sa správať rozumnejšie.

Princ Charles vystúpil prostredníctvom videopozdravu na podujatí Our Ocean Conference, ktorá sa konala na Palau. Tam sa vyjadril aj ku aktuálnej klimatickej situácii. Vôbec si nebral pred ústa servítku a ľuďom predostrel zrkadlo toho, čo sa aktuálne z tohto hľadiska deje.

„Situácia je skutočne vážna a následky nečinnosti a bežného podnikania sú nepredvídateľné. To, čo robíme oceánu a prírode, robíme v konečnom dôsledku sebe. Videli sme jednoznačný dôkaz, že plasty nielen znečisťujú naše vody, ale vstupujú do našich potravinových reťazcov a do nášho tela. Doslova sa otrávime.“

Princ Charles

„Situácia je skutočne vážna a následky nečinnosti a bežného podnikania sú nepredvídateľné. To, čo robíme oceánu a prírode, robíme v konečnom dôsledku sebe. Videli sme jednoznačný dôkaz, že plasty nielen znečisťujú naše vody, ale vstupujú do našich potravinových reťazcov a do nášho tela. Doslova sa otrávime,“ vyslovil desivú prognózu.

Venuje sa farmárčeniu, žije ekologicky

Samotný princ sa snaží byť vzorom v tom, ako by sa mali správať ostatní. Už dlhodobo sa venuje ekologickému farmárčeniu. V jeho sídle pestujú aj veľkú časť úrody pre Buckinghamský palác. Spolu so svojimi synmi sa snaží upozorňovať na cestovanie šetrnejšie voči prírode. Niekedy preto využívajú bežné letecké linky alebo sa v rámci krajiny presúvajú vlakom.

Viac sa dozviete:

  1. Princezná Diana a jej tajomstvá
  2. Princ Charles s manželkou Camillou Parker

Podľa Charlesa je ďalším krokom, aby sme obmedzili používanie plastov a našli ich ekologickejšiu alternatívu. Na konferencii sa vyjadril, že by sme mali podporiť rozvoj a inovácie v tomto smere, aby sa rapídne zvýšili čísla recyklácie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Princ Charles vyslovil desivú prognózu: V podstate sa sami otrávime

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti