eReport.sk
Princezná Diana, foto: profimedia

Pravda o Dianinej smrti! Lekár prvýkrát prehovoril, ako bojovala princezná o život

Tento rok je to dvadsaťštyri rokov, čo zomrela pri nešťastnej autonehode princezná Diana (†36). Lekár MonSef Dahmane, ktorý ju vtedy zachraňoval, prvýkrát prehovoril, ako bojoval o jej život.

V osudnú nedeľu 31. augusta 1997 Dahmane slúžil v nemocnici Pitié-Salpêtrière, kam o druhej ráno priviezli ťažko zranenú Dianu. „Nepovedali mi, kto to je, len, že ide o mladú ženu, ktorá mala vážnu autonehodu,” spomína Dahmane po rokoch. Keď dobehol na ambulanciu, jeho stážistka plakala v kúte. Až vtedy zistil, že mu na stole leží princezná.

Privolali kardiochirurga

Diana mala silné vnútorné krvácanie a roztrhnutý osrdcovník. O pol tretej ráno preto do nemocnice privolali profesora Alaina Pavieho, najlepšieho francúzskeho kardiochirurga, ktorý odhalil, že má Diana navyše natrhnutú pľúcnu žilu.

Tú sa mu podarilo zošiť, nebolo to ale nič platné. Dianino srdce totiž prestalo biť. „Skúšali sme elektrické šoky, masáž srdca, podali sme adrenalín. Ale to srdce nie a nie naskočiť,” opísal Dahmane márnu snahu lekárov pre britský Daily Mail. „Bojovali sme a skúsili všetko, čo sa dalo. Vôbec sme nevnímali, koľko času ubehlo, dôležité bolo len, aby sme pre ňu urobili čo najviac,” povedal. Po hodine oživovania bolo jasné, že princeznú už nezachráni. Okolo štvrtej ráno ju preto vyhlásili za mŕtvu.

Sám Dahmane pritom vraj zo začiatku veril, že Diana prežije. „V Pitié-Salpêtrière sme mali už aj oveľa závažnejšie prípady, než bola Diana, a niektorých z tých ľudí sa nám podarilo zachrániť. Ju ale nie,” uviedol. „Poznamenalo nás to do konca života. Je príšerné, keď má tak krásny človek tak tragický koniec,” dodal pochmúrne. Dianin bývalý šofér zase prezradil pravý dôvod, prečo sa v Paríži zdržala až do nedele. Konzervatívci si ju totiž vzali na paškál kvôli jej kampani proti používaniu nášľapných mín a ona sa chcela vyhnúť ich útokom.

Foto: profimedia, tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport