eReport.sk
Športový osobný automobil značky Ford, ktorý kedysi patril britskej princeznej Diane, vydražili za 737.000 libier (871.000 eur) v sobotu 27. augusta 2022.
Športový osobný automobil značky Ford, ktorý kedysi patril britskej princeznej Diane, vydražili za 737.000 libier (871.000 eur) v sobotu 27. augusta 2022. Foto: tasr/ap

FOTO Vydražili auto princeznej Diany! Nejde o luxusné vozidlo, no nie je ako ostatné

Športový osobný automobil značky Ford, ktorý kedysi patril britskej princeznej Diane, vydražili v sobotu za 737.000 libier (871.000 eur). Aukcia sa konala niekoľko dní pred 25. výročím Dianinej smrti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Princezná Diana a jej tajomstvá
  2. Princezná Diana a jej tajomstvá

Skromné vozidlo, ktoré má najazdených 40.000 kilometrov, sa predalo na dražbe zorganizovanej aukčným domom Silverstone Auctions v grófstve Warwickshire v strednom Anglicku.

Princezná Diana. – Foto: profimedia

Záujemcovia z Dubaja, USA i Británie viedli o tento jedinečný model búrlivú licitáciu, ktorá vyústila do predaja kupujúcemu z obce Alderley Edge nachádzajúcej sa v grófstve Cheshire v severnom Anglicku, informuje tlačová agentúra AFP.

Išlo o jedno najpredávanejších áut v Británii

Ford Escort RS Turbo S1 čiernej farby s modrým pruhom na bokoch, pochádzajúci zo súkromnej zbierky, používala princezná z Walesu v rokoch 1985-1988, keďže uprednostňovala vlastné auto pred reprezentačnými vozidlami kráľovskej rodiny.

FOTO Osobný automobil princeznej Diany vydražili

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Daný model nebol luxusným vozidlom, patril však k jedným z najpredávanejších áut v Spojenom kráľovstve; predalo sa z neho viac ako 4,1 milióna kusov. Podobné vozidlá možno v súčasnosti nájsť v inzerátoch za približne 10.000 libier (11.800 eur).

Auto šoférovala v sprievode člena kráľovskej ochranky

Predmetný automobil vyrobila spoločnosť Ford podľa Dianiných osobných špecifikácií, a podľa dražiteľov sa predpokladá, že ide o jedinú čierno lakovanú verziu tohto modelu.

Dianu často fotografovali za volantom pri návšteve obchodov a reštaurácií v Londýne. Princezná šoférovala toto auto s členom kráľovskej ochranky na sedadle spolujazdca a bolo vybavené prvkami ako druhé spätné zrkadlo či vysielačka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Vydražili auto princeznej Diany! Nejde o luxusné vozidlo, no nie je ako ostatné

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php