tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v sobotu 17. septembra.
Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v Budapešti počas soboty 17. septembra. Foto: fb/orbanviktor

Orbánov odkaz znie jasne: Ak by Brusel zrušil sankcie, ceny by klesli na polovicu!

Vojna medzi Ukrajinou a Ruskom už nie je lokálna, sankcie z nej urobili globálnu ekonomickú vojnu. Vyhlásil to v stredu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v úvode dvojdňovej výjazdovej schôdze parlamentných frakcií strán vládneho bloku Fidesz-KDNP. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na internetové vydanie denníka Magyar Nemzet.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  2. Na ilustračnej snímke vozidlo značky Toyota.
  3. Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová
  4. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Maďarský premiér Viktor Orbán
  6. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  7. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
  8. Viktor Orbán, predseda maďarskej vlády.
  9. Predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre hospodárske záležitosti a poslanec NR SR Peter Kremský (OĽaNO).
  10. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.

„Už je každému jasné, že musíme počítať s dlhotrvajúcou vojnou, musíme sa pripraviť na to, že táto vojna bude v našom susedstve pokračovať tento i budúci rok,“ povedal Orbán na rokovaní v meste Balatonalmádi vo Veszprémskej župe.

„Bez sankcií by európske hospodárstvo opäť nabralo silu“

Podľa jeho slov bezpečnosť a ochrana hospodárskej a národnej suverenity sa tak stali pre Maďarsko dôležitejšou témou než kedykoľvek predtým a vláda preto vytvorila fond obrany. „Stiahli sme vojakov z ochrany hraníc, vytvorili sme jednotky pohraničnej stráže. Potrebujeme viac vojakov pripravených na obranu vlasti,“ zdôraznil.

Ministerský predseda pripomenul, že ľudí znepokojuje vojna, avšak priamo sa ich týka najmä inflácia. „Ak by Brusel zrušil sankcie (voči Rusku), tak by ceny klesli na polovicu a zmiernila by sa inflácia. Bez sankcií by európske hospodárstvo opäť nabralo silu a vyhlo by sa hroziacej recesii,“ dodal Orbán s poznámkou, že sankcie presadzované bruselskými byrokratmi podporuje aj maďarská ľavica.

Gyurcsány zničil krajinu a chce sa vrátiť, odkázal Orbán

K opozičnej tieňovej vláde Demokratickej koalície pod vedením Kláry Dobrevovej, manželky expremiéra Ferenca Gyurcsánya, premiér povedal, že už v kampani aprílových parlamentných volieb bolo zrejmé, že Gyurcsány, ktorý zničil krajinu, a predstavitelia jeho éry, sa chcú vrátiť. Orbán vyjadril presvedčenie, že túto tieňovú vládu, ktorá vznikla uplynulý víkend, presadzujú bruselskí byrokrati a mimovládne organizácie amerického finančníka Georgea Sorosa, ktoré ju aj financujú.

Úlohou Fidesz-KDNP bude v budúcnosti zabezpečiť dodávky energie, chrániť rodiny a pracovné miesta, zdôraznil Orbán.

Bruselské sankcie uvrhli Európu do energetickej krízy. Spolupracujeme s frakciou Fidesz-KDNP na ochrane maďarského ľudu pred následkami energetickej krízy! – napísal Viktor Orbán vo svojom stredajšom večernom statuse po zasadnutí svojej vládnej frakcie v Maďarsku. – Foto: fb/orbanviktor


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbánov odkaz znie jasne: Ak by Brusel zrušil sankcie, ceny by klesli na polovicu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku