tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó. Zdroj: fb/szijjarto.peter.official

FOTO Maďarsko odmieta sankcie na ruský jadrový priemysel. Szijjártó: TOTO je pre nás červená čiara!

Maďarsko v pondelok oznámilo, že je neochvejne proti sankciám Európskej únie, zavedeným voči ruskému jadrovému priemyslu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (Smer-SD) reaguje na otázky maďarskej televízie.
  2. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  4. Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v sobotu 17. septembra.
  5. Šéf Záporožskej atómovej elektrárne Ihor Murašov.
  6. Šéf Záporožskej atómovej elektrárne Ihor Murašov.
  7. Viktor Orbán, predseda maďarskej vlády.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sankcie na investície v oblasti jadrového priemyslu označil za „červenú čiaru“ pre Maďarsko a za „porušenie európskych smerníc“. 

Maďarsko, ktoré je do značnej miery závislé od ruskej ropy a plynu, odmieta akékoľvek sankcie EÚ na ruský plyn.

„Nikdy by sme nepodporili žiadne sankcie, ktoré by ohrozili bezpečnosť našich dodávok energie,“ povedal Szijjártó na  generálnej konferencii Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), ktorá sa začala v pondelok vo Viedni.

Szijjartó: Nedovolíme podkopať našu investíciu!

„Súčasná kríza dodávok energie v Európe výrazne zvyšuje význam jadrových kapacít. Jadrové energetické kapacity pomáhajú danej krajine chrániť sa pred nerozumnými a nepredvídateľnými zmenami na medzinárodnom energetickom trhu, teda chrániť svoju suverenitu. Maďarsko stavia novú jadrovú elektráreň, s ktorou dlhodobo zaručíme bezpečnosť našich dodávok energie, ochránime naše životné prostredie a udržíme výsledky znižovania režijných nákladov. Na dnešnom stretnutí sme s Alexejom Lichačevom diskutovali o úlohách najbližších mesiacov, aby sme na jeseň budúceho roka mohli v lokalite Paks zapustiť prvé betónové prvky. Veľa ľudí sa snaží investíciu podkopať, ale my to nedovolíme, elektráreň staviame, lebo na to máme právo a je to v našom záujme,“ napísal šéf maďarskej diplomacie na sociálnej sieti po rokovaní v rakúskej metropole a pridal aj niekoľko fotografií.

GALÉRIA – Foto: fb/szijjarto.peter.official

Maďarsko podľa vyjadrení ministra zahraničných vecí považuje za útoky voči svojej zvrchovanosti všetky kroky, ktoré bránia výstavbe jadrových elektrární na jeho území. Táto krajina (Maďarsko) by mala čoskoro začať s výstavbou dvoch nových jadrových reaktorov v spolupráci s ruskou korporáciou pre jadrovú energetiku Rosatom, píše AFP.

Maďarsko, ktoré je do značnej miery závislé od ruskej ropy a plynu, odmieta akékoľvek sankcie EÚ na ruský plyn, pripomína AFP. Zabezpečilo si tiež výnimku zo sankcií EÚ na dovoz ruskej ropy prostredníctvom ropovodov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Maďarsko odmieta sankcie na ruský jadrový priemysel. Szijjártó: TOTO je pre nás červená čiara!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku