tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová
Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová. Zdroj: FB

Maďarsko reaguje na návrh Európskej komisie. Toto si o tom myslíme!

Maďarsku zatiaľ vyplatili všetky finančné zdroje a ani nedeľňajšie rozhodnutie Európskej komisie (EK) v rámci právneho konania súvisiaceho s plnením princípov právneho štátu neznamená hrozbu nevyplatenia eurofondov. Podľa agentúry MTI to vyhlásila v utorok v Bruseli maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Heger
  2. Šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka vlády SR Veronika Remišová.
  3. Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v sobotu 17. septembra.
  4. Premiér Poľska Mateusz Morawiecki.
  5. Viktor Orbán, predseda maďarskej vlády.

Podľa jej slov sú tieto maďarské opatrenia vhodnou reakciou na obavy vyjadrené Bruselom v rámci režimu podmienenosti na ochranu rozpočtu Únie.

Maďarská vláda v pondelok predložila parlamentu prvé návrhy úprav zákonov, ktoré sú potrebné k dosiahnutiu dohody Maďarska s EK ohľadne podmienok pre vyplácanie eurofondov.

„Po dlhotrvajúcom období plnom ideologických sporov teraz prebiehajú s EK intenzívne, konštruktívne, cieľavedomé a perspektívne rokovania, v dôsledku ktorých Maďarsko predložilo na stôl sedemnásť návrhov opatrení.“

Judit Vargová, maďarská ministerka spravodlivosti

Rokovania

Kabinet premiéra Viktora Orbána od júna rokuje s EK, aby vyhovela požiadavkám Bruselu a získala pozastavené dotácie. Minister zodpovedný za regionálny rozvoj a eurofondy Tibor Navracsics v nedeľu avizoval, že do pondelka bude pripravený prvý balík návrhov novelizovaných zákonov v súlade s požiadavkami Bruselu.

Balík návrhov

V návrhoch predložených vicepremiérom Zsoltom Semjénom a ministerkou spravodlivosti Judit Vargovou sa menia pravidlá vyšetrovania finančných podvodov. Úpravy nariaďujú Národnému úradu pre dane a clá (NAV) súčinnosť pri kontrolách zo strany Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF).

Zmrazenie

Aj keď Európska komisia aktuálne zmrazila 65 percent eurofondov určených pre Maďarsko, do konca roka Budapešť uzatvorí dohodu s Bruselom a vyplácanie eurofondov bude pokračovať, vyhlásil Navracsics v pondelok.

EK v nedeľu odporučila znížiť sumu vyplácanú Maďarsku zo spoločného rozpočtu EÚ o približne 7,5 miliardy eur v dôsledku porušovania zásad právneho štátu a nedostatkov v boji proti korupcii.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko reaguje na návrh Európskej komisie. Toto si o tom myslíme!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku