tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Viktor Orbán.
Viktor Orbán. Zdroj: fb/orbanviktor

Orbán pozná pôvod migrácie: Prichádza z východu, ale hranice sú pod tlakom aj z juhu

Ochrana proti ilegálnej migrácii je čoraz ťažšia, čísla sú znepokojujúce, pričom je tu aj problém vojny, vysokých cien energií a sankcií. Podľa servera infostart.hu to vyhlásil v pondelok v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán po schôdzke so srbským prezidentom Aleksandrom Vučičom a rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom.

Orbán pozná pôvod migrácie

Orbán poukázal na migračný tlak z východu, ale zdôraznil, že pod tlakom migrantov sú aj južné hranice. Premiér vyjadril ľútosť nad tým, že politika Európskej únie sa nemení, čo podľa jeho slov prináša hospodársky prepad, ktorý motivuje ilegálnu migráciu.

Je migrácia vykonávaná kvalitnejšie?

„Migrácia sa kvalitatívne posunula na vyššiu úroveň. Migranti už používajú strelné zbrane proti sebe aj proti tým, čo strážia hranice. Chránime celú Európu, plníme schengenské záväzky, ale našim cieľom je posunúť obrannú líniu čo najjužnejšie,“ dodal Orbán s poznámkou, že Srbsku a Severnému Macedónsku Maďarsko aj doposiaľ pomáhalo, teraz však táto spolupráca musí dostať novú dimenziu.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na kombosnímke zľava Ursula von der Leyenová a Eduard Heger.
 2. jelinkova kriticki sudcovia trestani
 3. Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
 4. rokovanie ministrov, spoločný boj proti migrácii, Mikukec, Rakúšan
 5. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
 6. Viktor Orbán s uzbeckým prezidentom Šavkatom Mirzijojevom.
 7. Na ilustračnej snímke budova maďarského parlamentu v Budapešti.
 8. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).
 9. Alexander Van der Bellen, voľby, rakúsky prezident
 10. Srbský prezident Aleksandar Vučič.
 11. Na archívnej snímke migranti na železničnej stanici v Budapešti v roku 2015. Mnohí mali namierené do Nemecka. Priame železničné spojenie s Berlínom im však vtedy zrušili
 12. Eduard Heger, premiér SR, predseda vlády, kritika opozície

Vučič hovorí o srbskej spoľahlivosti

Vučič účastníkov stretnutia ubezpečil, že Srbsko bude spoľahlivým partnerom „maďarských a rakúskych priateľov“. Podľa jeho slov sa rokovanie týkalo všetkých dôležitých tém v oblastiach energetiky i financií. „Sme chudobnejšou krajinou než tieto dve (Maďarsko a Rakúsko), nečaká nás ľahká zima ani budúca jar. Ťažká bude aj ďalšia zima,“ zdôraznil Vučič. Srbský prezident zároveň vyjadril nádej, že maďarskí a rakúski lídri tlmočia srbský hlas v Bruseli s tým, že koncom roka sa zmenia právne možnosti vstupu Srbska do EÚ.

Rakúsko poskytuje migrantom útočisko

Podľa slov Nehammera problémy, o ktorých sa rokovalo v Budapešti, sa dotýkajú aj Rakúska. A to aj napriek tomu, že Rakúsko nemá vonkajšie únijné hranice, ktorých by sa týkal problém migrácie. Dodal, že aj Rakúsko poskytuje utečencom ochranu a útočisko. Ocenil rakúske vzťahy s maďarskou políciou a poznamenal, že technickú spoluprácu chce jeho krajina využiť na to, aby bolo možné migrantov vracať priamo cez hranice a aby to isté platilo aj na južných hraniciach Srbska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán pozná pôvod migrácie: Prichádza z východu, ale hranice sú pod tlakom aj z juhu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku