eReport.sk
Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pýta od Západu a USA stále nové a nové zbrane. Foto: tasr

Zelenskyj hlási: Ukrajinské sily majú šancu, musíme ísť do protiútoku!

Ruské sily majú síce v bitke o východoukrajinské mesto Severodoneck výhodu v podobe vyššieho počtu vojakov, no ukrajinské sily majú „všetky šance“ na protiútok. Vyhlásil to v pondelok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Zelenskyj na tlačovej konferencii v Kyjeve novinárom povedal, že situácia bude pre Ukrajinu veľmi zložitá, ak sa Rusko dostane cez Donbas.

Zelenskyj vidí šancu na protiútok

Boje v Severodonecku ležiacom v Luhanskej oblasti v Donbase prebiehajú už niekoľko dní. V súčasnosti nie je jasné, ktorá zo strán ovláda väčšiu časť územie mesta. Ukrajinským silám sa totiž cez víkend podarilo zatlačiť ruské jednotky späť práve v čase, keď malo Rusko značnú prevahu a pod kontrolou už takmer celé mesto. Avšak situácia sa v pondelok opäť skomplikovala, keď gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj uviedol, že pozícia Ukrajiny sa zhoršila

75 miliónov ton obilia?

Ukrajinský prezident okrem toho na tlačovej konferencii v pondelok uviedol, že do jesene môže na ukrajinskom území uviaznuť až 75 miliónov ton obilia určeného na vývoz. Podľa jeho slov by Ukrajina potrebovala protilodné zbrane, aby dokázala zaistiť bezpečnú cestu pre vývoz obilia cez Čierne more.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Ljudmila Denisovová na archívnej snímke z novembra 2019.
  4. Serhij Hajdaj.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj hlási: Ukrajinské sily majú šancu, musíme ísť do protiútoku!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti