tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Káčer a Naď o rozhodnutí parlamentu: Vstupom Švédska a Fínska do NATO budeme silnejší!

Minister zahraničných vecí Rastislav Káčer a minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) vítajú súhlas Národnej rady (NR) SR so vstupom Fínska a Švédska do NATO. Zhodujú sa, že ich členstvo v Aliancii posilní aj bezpečnosť Slovenskej republiky.

Poslanci dali „Škandinávcom“ zelenú

„Spoločne budeme silnejší, zvýši sa naša schopnosť odstrašiť od agresie a v prípade potreby brániť aliančné územie,“ vyhlásil šéf slovenskej diplomacie. Vstup Fínska a Švédska do NATO je podľa Káčera logickou reakciou na agresiu Ruska voči Ukrajine. Politici, ktorí odmietajú spojeneckú pomoc Slovensku, oslavujú činy agresora, šíria dezinformácie a spochybňujú členstvo Fínska a Švédska v NATO, v skutočnosti podľa neho pre vlastné záujmy hazardujú s bezpečnosťou a prosperitou Slovenska.

Foto: fb/jaroslavnad

Minister obrany sa poďakoval poslancom za jednoznačnú podporu vstupu Švédska a Fínska do NATO. Označil to za dôležitý medzinárodný signál podpory SR pre Severoatlantickú alianciu. „Rozšírenie NATO o tieto dve vojensky významné krajiny predstavuje jednoznačne aj posilnenie našej vlastnej obrany a bezpečnosti,“ skonštatoval na sociálnej sieti. Verí, že Maďarsko a Turecko, posledné krajiny, ktoré členstvo severských krajín dosiaľ neratifikovali, tak čoskoro urobia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Jaroslav Naď a Robert Fico.
  2. Alojz Baránik (SaS).
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová.

Vstup schválila väčšina poslancov

Poslanci Národnej rady SR v utorok schválili prístupové protokoly Fínska a Švédska do NATO. Vstup Fínska podporilo zo 142 hlasujúcich 126 poslancov, pristúpenie Švédska do NATO odobrilo 124 zo 140 hlasujúcich poslancov. Po odsúhlasení parlamentom musí vstup severských krajín do Aliancie ratifikovať prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer a Naď o rozhodnutí parlamentu: Vstupom Švédska a Fínska do NATO budeme silnejší!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku