eReport.sk
Je dobojované!
Prezidentskí kandidáti Danuše Nerudová (vpravo) a Petr Pavel čakajú pred začiatkom politickej superdebaty v priestoroch Národného múzea v Prahe 8. januára 2023. Foto: tasr/ap

Kňaz a spisovateľ Lováš: Ak niečo Babišovi vyhrá voľby, tak to bude amaterizmus jeho protikandidátov!

Nevedia, čo činia? Slovenský kňaz, novinár a spisovateľ Karol Lovaš si myslí, že český expremiér Andrej Babiš vyhrá české prezidentské voľby. Babišovi protikandidáti Danuše Nerudová a Petr Pavel sú podľa neho v súčasnej finálnej etape kampane pred prvým kolom volieb zúfalí. Prieskumy naznačujú, že Babiš by mal do druhého kola postúpiť práve s jedným z dvojice uvedených protikandidátov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vraj ide o revolučnú metódu!
  2. Hovoril o OĽANO?
  3. Šéf KDH Milan Majerský.

Nevedia čo činia?

„To zúfalstvo kandidátov na prezidenta, Danuše Nerudovej a Petra Pavla v Superdebate na televízii Prima, aktivity predsedníčky parlamentu Markéty Pekarovej Adamovej, ukazujú veľký amaterizmus oponentov Andreja Babiša. Dá sa z toho čítať jediné. Aktuálne prieskumy, ktoré majú kandidáti k dispozícii, sú pre nich natoľko alarmujúce, že predvádzajú to, čo predvádzajú. Ak niečo vyhrá voľby Andrejovi Babišovi, tak to bude amaterizmus jeho protikandidátov a vládnucich politikov,“ píše Lovaš na sociálnej sieti.

Problémom vraj nie je Zeman ani Babiš

V súčasnosti existuje medzi českou a slovenskou politickou scénou veľa porovnateľných javov. Jedným z nich je boj vládnych strán voči predstaviteľom iných názorov, aj keď je v Česku omnoho kultúrnejší. Prezident ČR Miloš Zeman a samotný Babiš znamenajú pre vládnu scénu taký tŕň v oku, že boj proti nim je reálne jeden z vládnych a provládnych politikov jedným z najzákladnejších obsahov.

„Potvrdzuje sa mi pravda, o ktorej hovorím dlhodobo, že problémom Českej republiky nie je, ani Miloš Zeman, ani Andrej Babiš, ale chýbajúca politická alternatíva. Bohužiaľ, voľby sú opäť raz „proti.“ Zatiaľ čo, Danuša Nerudová a Petr Pavel obsesívne bijú, s pomocou vládnych politikov do Babiša, on zvolil inú taktitku. Nie je „proti.“ Je „za.“ Za ľudí. Za Česko,“ pokračuje Lovaš.

Babiš vlákal protikandidátov do pasce

Nejaký čas sa zdalo, hlavne v období parlamentných volieb, že Babišove dni na českej politickej scéne sú zrátané. Výhrady voči vládnutiu vlády premiéra Petra Fialu v kombinácii s čiastočnou neschopnosťou vládnych politikov dokazovať slová o Babišových údajných zločinoch, klamstvách, či podvodoch, však znamenajú priestor pre triumfálny návrat jedného z fenoménov českej politiky.

Rozhodnutie súdu o oslobodení Babiša v kauze „Čapí hnízdo“ sa javí ako definitívny klinec do rakvy protibabišovských strán. Aspoň v tomto momente.

„Nehodnotím Andreja Babiša ako politika. Hodnotím jeho kampaň a predvolebnú taktiku, ktorá mu môže priniesť úspech. Nevšíma si protikandidátov. Ani na nich neútočí. Môže si to dovoliť. Vlákal ich totiž do pasce, v ktorej pôsobia viac než bezradne. Ak sú jeho dvaja protikandidáti to najlepšie, čo vie aktuálne Česká repubika voličom ponúknuť, veru, nie je v dobrej kondícii. Danuša Nerudová a Petr Pavel nepochopili, že ľudia sú už unavení z ťaženia proti Babišovi. Toto nepochopenie im môže prehrať voľby,“ uzavrel Lovaš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kňaz a spisovateľ Lováš: Ak niečo Babišovi vyhrá voľby, tak to bude amaterizmus jeho protikandidátov!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti