eReport.sk
Odvolaný predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Podľa prieskumu čoraz viac Slovákov nemá ani na bežné účty. Heger: Stojíme v tejto kríze pri vás, občania!

Jediné, čo rastie je chudoba. Rastúce životné náklady sú najnaliehavejším problémom pre 93 percent obyvateľov EÚ a pre 95 percent Slovákov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurobarometra, ktorého výsledky zverejnil vo štvrtok Európsky parlament (EP), informuje spravodajca TASR. Pomoc Hegerovej vlády oceňuje len 16% Slovákov, podľa jeho vyjadrení na sociálnej sieti to ale vyzerá, že odvolaný predseda vlády „nevidí a nepočuje.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO).
  2. Matovičova schizofrénia?
  3. Situácia je alarmujúca
  4. ZMOS stráca trpezlivosť

Prieskum na vzorke 26.431 respondentov zo všetkých 27 členských štátov EÚ naznačil, že podpora Únie je medzi respondentmi z krajín EÚ, vrátane Slovenska, relatívne stabilná. Občania však očakávajú ďalšie kroky na zmiernenie negatívnych dôsledkov nedávnych i súčasných kríz.

Spokojnosť? Zjavne nie!

Spokojnosť občanov s opatreniami proti rastúcim životným nákladom na úrovni členských štátov, respektíve EÚ je nízka. Len 33 percent respondentov z celej EÚ je spokojných s opatreniami národných vlád a Únie na zmiernenie rastúcich cien potravín či energií. So slovenskou vládou je v tejto oblasti spokojných iba 16 percent opýtaných a s opatreniami na úrovni EÚ 24 percent Slovákov.

Máme sa čím chváliť..

Rastúce životné náklady vzbudzujú v každom členskom štáte EÚ znepokojenie u vyše 70 percent opýtaných. Najväčšie obavy majú Gréci (100 %), Cyperčania (99), Taliani a Portugalci (98); na Slovensku je to 95 percent.

Obavy Európanov vzbudzuje aj chudoba a sociálne vylúčenie. V EÚ vyjadrilo v tejto súvislosti obavy v priemere 82 percent respondentov, na Slovensku až 84 percent.

Jediné, čo rastie, je chudoba

Podľa výsledkov Eurobarometra zníženie životnej úrovne v najbližšom roku očakáva 39 percent respondentov v EÚ a až polovica Slovákov, čo je najviac z celej EÚ. Zvýšil sa tiež podiel občanov, ktorí majú ťažkosti platiť bežné účty. Od jesene 2021 išlo o nárast o deväť percentuálnych bodov, a to z 30 percent na 39 percent respondentov v rámci celej EÚ.

Heger

„Od začiatku vojny na Ukrajine vláda pracovala na opatreniach, aby naši občania boli v čo najmenšom rozsahu zasiahnutí jej následkami. Prudká inflácia, nárast cien potravín či energetická kríza boli výzvy, ku ktorým sme pristúpili so všetkou vážnosťou a zodpovedne. Opatrenia, ktoré sme priniesli ešte v minulom roku na ochranu slovenských domácností a firiem, platia,“ napísal Heger na Facebooku.

„Svoju vládu označujem za demokratickú a proreformnú. Sme vláda pre ľudí, ktorá si stojí za svojim slovom a v čase kríz občanom pomáha,“ dodal. Nuž, možno by mal odvolaný premiér raz za čas prejsť ulicami Slovenska. Možno by zistil, ako jeho vládu označujú občania.

Zdroj: tasr-Jaromír Novak, Fb E.Heger


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa prieskumu čoraz viac Slovákov nemá ani na bežné účty. Heger: Stojíme v tejto kríze pri vás, občania!

Odoberať
Upozorniť na
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti