eReport.sk
Hovoril o OĽANO?
Zľava Vladimír Lengvarský a Zuzana Čaputová. Zdroj: fb/zcaputova

Čaputová občanom odkázala: Bremeno zvýšených nákladov nemôže spadnúť na pacientov!

Čaputová občanom odkázala, že bremeno drahých energií a zvýšených nákladov ambulancií nemôže spadnúť na plecia pacientov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla po stretnutí s dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Diskutovali spolu o kompenzácii zvyšovania cien energií pre ambulancie.

„Minister mi potvrdil, že sa o riešenie usiluje a v najkratšom možnom čase ho preberie s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO),“ skonštatovala na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/zcaputova

Hlava štátu sa informovala aj o postupe rezortu pri plnení úloh z plánu obnovy. Zaujímala sa tiež o zabezpečenie rekonštrukcie a nadstavby Detskej fakultnej nemocnice Košice, ktorej podmienky a kapacity podľa jej slov už nepostačujú na rastúci počet pacientov v regióne.

Ak štát nezvýši platby, poplatky budú vyberať aj ďalší

Desiatky ambulancií začali od nového roka vyberať pri vyšetrení poplatky na kompenzáciu prevádzkových nákladov. Pre TASR to uviedol prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth. Upozornil, že ak štát nezvýši platby pre ambulantných poskytovateľov, pridajú sa k nim aj ďalšie ambulancie.

Situáciu v ambulanciách ostro kritizoval aj Hlas

Stabilizačné príspevky pre nemocničné sestry, zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach, ako i pre niektorých záchranárov sú milé. Žiadnym spôsobom však systémovo neriešia stabilizáciu zdravotníckeho sektora ako takého, uviedla predčasom strana Hlas-SD. Tá tvrdí, že „nerovnaký prístup k zdravotníkom len zbytočne polarizuje vzťahy a zvyšuje napätie nielen medzi samotnými zdravotníkmi, ale predovšetkým medzi zdravotníkmi a pacientmi.“

Podľa opozičných politikov okolo Petra Pellegriniho ide o diskriminačný prístup štátu, vlády, premiéra, ministra zdravotníctva a ministra financií. A to vo vzťahu k zdravotníctvu ako celku. Podľa Hlasu-SD hrozí, že po roku krízy v nemocniciach sa na nás už začiatkom roka 2023 začne valiť ďalšia kríza, a to ambulantná.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová občanom odkázala: Bremeno zvýšených nákladov nemôže spadnúť na pacientov!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti