eReport.sk
Vraj ide o revolučnú metódu!
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Remišová: Nikdy nepodporíme predčasné voľby ani referendum. Ohrozili by demokraciu!

Demokracia tak trochu naruby. V podaní odborníčky na všetko, najmä na DPH a demokratické hodnoty, Veroniky Remišovej. Tam, kde sa piesok lial, je totiž referendum najväčšie zlo a spolu s predčasnými voľbami, ohrozuje demokraciu. Takú tú, ktorú propaguje a žije naša dočasne poverená a riadne odvolaná vláda. Ktorá nikam neodchádza. Lebo jej ide o ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Patova situácia
  2. Nikdy ma nezastrašíte!
  3. ZMOS stráca trpezlivosť

„Pri množstve politických špekulácií týchto dní sa niekedy stráca to podstatné: práca pre občanov a hrozba, ktorá je už dnes pripravená zvalcovať celú demokratickú spoločnosť. A to nesmieme dopustiť,“ hovorí digitálna líderka v najnovšom rozhovore pre Aktuality.

Na otázku : „Podľa novembrového prieskumu Focusu Igorovi Matovičovi nedôverovalo takmer 90 percent ľudí, vám 80 percent a takmer tri štvrtiny opýtaných neverili ani mnohým ďalším členom vlády. Nemáte pocit, že sa tu nasilu kreuje niečo, čo už by podľa väčšiny ľudí zrejme malo definitívne zaniknúť?“ Odpovedala Remišová takto:

„Najlepší, najférovejší a jediný pravdivý prieskum verejnej mienky sú voľby. Vo voľbách voliči povedali, komu nedôverujú, a to bol Robert Fico. Jemu a Pellegrinimu vyslovili občania vo voľbách 82-percentnú nedôveru.“

Otázkou teda zostáva, ak jediným a najspravodlivejším prieskumom verejnej mienky sú voľby, prečo teda Remišová bojuje proti nim. Lebo ak ide len o to, že ide o voľby predčasné, trebalo by si možno spomenúť, že vláda, ktorej je súčasťou, bola riadne odvolaná v parlamente.

Zákonným spôsobom. Zákonné by tiež bolo, keby potom nasledovali práve predčasné voľby alebo úradnícka vláda.

Mlčanie z paláca

My sa však na čele s prezidentkou tvárime, že sa nič nedeje. Ak Heger hľadá miesto termínu predčasných volieb, novú „76“. Tým, aby spravil všetky potrebné kroky, preto predčasné voľby ho navyše poverila samotná Čaputová. Ktorá teraz mlčí.

Demokracia tak trochu naruby

Nemlčí však Veronika Remišová. Tá sa vyjadrila aj na sociálnej sieti. “ Viem dobre, čo by robil Fico a Pellegrini. Aj to, s kým by to robili. S extrémistami. By rozobrali demokraciu a právny štát. A Slovensko priviedli do záhuby.“

Misia a zvyšky štátu

Práve preto plne podporuje “ Eduarda Hegera na jeho najťažšej misii,“ nájsť svoju novú vládu. Aj keď tá misia nie je tak tak úplne zákonná, ani etická a už vôbec nie demokratická. Všetko je predsa lepšie ako„návrat mafie.“

I súdnosti

Aj za cenu toho, že by sme mali pri tejto snahe zničiť zvyšky demokracie a právneho štátu. Čo nám po Matovičovo-Hegerovom vládnutí zostal. Veronika Remišová by možno mala vo voľnom čase otvoriť Ústavu a zistiť, čo to referendum je a prečo v demokratickom zriadení štátna moc pochádza od občanov.

A tiež, si položiť otázku, kto krajinu k predčasným voľbám doviedol. Hoci sa to bude počúvať zle, Fico ani Pellegrini, to nebol.

Zdroj: aktuality. FB V. Remišová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová: Nikdy nepodporíme predčasné voľby ani referendum. Ohrozili by demokraciu!

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti