eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: tasr

Nemecký kancelár Scholz vyjadril odhodlanie podporovať Ukrajinu i vývoz obilia

Nemecký kancelár Scholz vo štvrtok vyjadril odhodlanie ďalej podporovať Ukrajinu. Chce tiež pokračovať v úsilí naďalej zabezpečiť vývoz obilia z tejto krajiny. Informovala o tom TASR.

Členské krajiny EÚ sa na rokovaniach v Bruseli pousilujú zmierniť následky ruskej invázie na Ukrajine, potravinovej neistoty, hladu a rastúcich cien vo svete. „Je preto dôležité vyvíjať úsilie, aby export obilnín z Ukrajiny mohol aj naďalej pokračovať,“ povedal nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Potreby Ukrajiny
  2. Potreby Ukrajiny
  3. Scholzov odkaz

Jediný spôsob na mier

Nemecký kancelár Scholz dodal, že mier možno dosiahnuť len jedným spôsobom. Ruské sily sa musia stiahnuť z Ukrajiny. Prezident Vladimir Putin podľa Scholza neočakával, že EÚ bude konať spoločne a solidárne a dlhodobo Ukrajine podporovať „Budeme Ukrajinu podporovať tak dlho, ako bude treba,“ povedal.

O vojne na Ukrajine budú v Bruseli predstavitelia krajín EÚ rokovať aj s generálnym tajomníkom OSN Antónion Guterresom. Hovoriť budú aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ten sa pripojí prostredníctvom videokonferencie a vyjadrí sa k situácii vo svojej krajine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecký kancelár Scholz vyjadril odhodlanie podporovať Ukrajinu i vývoz obilia

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti