tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Požiar z Čiech sa presunul za hranice Nemecka už pred týždňom. Foto: tasr

Požiar v Nemecku sa rozšíril

Lesný požiar v nemeckom Národnom parku Saské Švajčiarsko sa ďalej šíri severne od doterajšej oblasti medzi vrchom Grosser Winterberg a riekou Grosser Zschandbach. Vo štvrtok ráno to oznámil hovorca okresu Saské Švajčiarsko-Východné Krušné hory Thomas Kunze, na ktorého sa odvoláva agentúra DPA.

Kunze uviedol, že momentálne nie je možné povedať, či okrem piatich doterajších miest požiaru vzniklo ďalšie nové ohnisko. V nasadení je 275 hasičov, pričom počas dňa sa ich počet ešte zvýši. Požiar na ploche zhruba 250 hektárov pomáha hasiť aj osem vrtuľníkov. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hasič bojuje s plameňmi počas lesného požiaru
  2. Hasič bojuje s plameňmi počas lesného požiaru

Lesný požiar sa na nemecké územie rozšíril v pondelok z českého Národného parku České Švajčiarsko, kde vypukol v nedeľu skoro ráno. Od utorka platí v meste Bad Schandau výstraha pred katastrofami a turisti sa tejto oblasti majú vyhýbať. V okrese Saské Švajčiarsko-Východné Krušné hory platí až do odvolania zákaz vstupu do lesov. Od stredajšieho večera tam už podľa údajov miestnych úradov nehrozí, že by sa plamene rozšírili na priľahlé oblasti.

V Čechách to majú pod kontrolou

Ako vo štvrtok skoro ráno informovali na svojej webovej stránke hasiči českého Úsťanského kraja, na rozdiel od Nemecka sa v Českom Švajčiarsku požiar počas noci nerozšíril. Hasičom sa darí udržať hranicu požiaru na ploche 5 x 2 km, čiže 1000 ha. Pomocou ťažobných strojov sa podarilo vytvoriť bezpečnostný pás na Českej ceste. Hasiči sa zamerali na ochranu evakuovaných obcí Janov a Hřensko. V priebehu stredy likvidovali dve veľké nové ohniská pri Malej Pravčickej bráne a hoteli Zámeček pri obci Vysoká Lípa. Osem vrtuľníkov a dve lietadlá AN-2 doplnili aj dva talianske stroje Canadair CL-415, ktoré sa ráno zapoja do hasiacich prác. Vodu budú naberať z jazera Milada, priblížili hasiči.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Požiar v Nemecku sa rozšíril

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku