eReport.sk
TOTO určite nečakali
Eduard Heger, Igor Matovič a Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

Nechcú sa vzdať platov? Smerák Kéry: Ruiny vládnej koalície môžu ešte dlho trápiť Slovensko!


Nechcú sa vzdať platov? Člen predsedníctva Smeru-SD a predseda zahraničného výboru NR SR Marián Kéry si myslí, že je cieľom dočasnej vlády vládnuť až do roku 2024. Vládni predstavitelia najprv odmietli júnový termín volieb, neskôr sa dohodli na septembrovom termíne volieb. a následne vyhlásili, že septembrový termín volieb nemá v radoch OĽANO a odídencov z OĽANO dostatočnú podporu.

Zdá sa, že odvolaná vláda skorý odchod neplánuje. A to aj napriek tomu, že je poverená len do konca januára. Je otázne, ako sa prezidentka SR Zuzana Čaputová zachová v momente, kedy jej premiér Eduard Heger (OĽANO) nebude schopný doručiť splnené úlohy, ktoré mu hlava štátu dala.

„Je vysoko pravdepodobné, že sa ruiny vládnej koalície nedohodnú na žiadnych predčasných voľbách a budú trápiť Slovensko až do roku 2024,“ napísal v utorok na sociálnej sieti Kéry.

Nechcú sa vzdať platov?

Opozícia tvrdí, že za váhaním poslancov OĽANO môže byť veľmi jednoduchá myšlienka. Nechcú sa vraj vzdať svojich pozícií a platov, lebo po najbližších voľbách už v parlamente pravdepodobne nebudú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Ján Mažgút
  3. Je nevyhnutné zintenzívniť prevenciu a povedomie o ochrane žien a dievčat pred domácim násilím. Zdôraznil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker
  4. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  5. Možno by to chcelo lepší právny tým?
  6. Dzurinda sa nevzdáva

„Vládna koalícia sa nevie ani dôstojne rozpadnúť. Po páde vlády v decembri 2022 sa nechcú vzdať svojich stoličiek a svojich platov. S vedomým, že sa väčšina z terajších predstaviteľov vládnej koalície už zrejme nedostane do NR SR. Preto sa nechcú moci vzdať. Aj preto sa po referende postavili pred kamery a povedali, že predčasné voľby môžu byť v septembri 2023, aj keď tento dátum nijak neodôvodnili,“ pokračuje Kéry.

„Klamali a klamú“

Koalícia sa do histórie rozhodne nezapíše ako pilier stability. Vláda počas jej pôsobenia padla dvakrát. „Klamali 3 roky a keď im padne už druhá vlády v priebehu dvoch rokov, tak klamú znova. Hovoria o sebe, že sú demokrati, ale v momente, keď má prísť na to, aby sa zachovali demokraticky, tak sa stiahnu. A tvrdia, že najväčšou povinnosťou demokratov je vraj oddialiť parlamentné voľby. To je neuveriteľný nonsens,“ dodal.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nechcú sa vzdať platov? Smerák Kéry: Ruiny vládnej koalície môžu ešte dlho trápiť Slovensko!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne