eReport.sk
Patrí politika do práva?
Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Heger: Čo mne vyčítajú? Ja, ani moja vláda nerozhodujeme o tom, kedy budú voľby, to poslanci!

Ja nič, ja muzikant. Pre dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) je irelevantné, v ktorom termíne budú predčasné voľby. V diskusnej relácii Tv Joj Na hrane uviedol, že rozhodnutie je plne v kompetencii poslancov Národnej rady (NR) SR. Ich rozhodnutiu sa prispôsobí, sám preferenciu nemá. Nie je jasné, či pán Heger vedome klamal, alebo len zabudol.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Drucker OSTRO kritizuje Hegera
  2. Už by aj stačilo!
  3. Čaputovej blufy?

Klame alebo zabudol?

Na to, k čomu sa vyjadrila Mária Kolíková pre Sme. “ Jediný legitímny dôvod vládnutia Hegerovej vlády je ten, že na vláde nebola zhoda na skoršom termíne predčasných volieb. Preto voľby budú v septembri,“ uviedla. Nebol odvolaný predseda vlády na tomto rokovaní? Alebo klame Kolíkova?

Ja nič, ja muzikant

„Treba povedať, že je to na rozhodnutí poslancov, oni majú kompetenciu rozhodnúť, kedy predčasné voľby budú. Je to v rukách poslancov. Pre mňa je to irelevantné, ja sa prispôsobím,“ skonštatoval Heger v relácii.

Podľa vlastných slov sám preferenciu pri termíne nemá. Ak poslanci rozhodnú o júnovom termíne, budú predčasné voľby v júni, ak o septembrovom, budú v septembri. Dodal, že rozhodnutie poslancov bude rešpektovať. Hoci je v tomto smere viac návrhov, ako reálny vidí 30. september.

Facka občanom

Na margo hlasovania o termíne predčasných volieb, ktoré sa má uskutočniť v utorok (31. 1.), poznamenal, že je to plne v kompetencii predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina). Ukončenie volebného obdobia predčasnými voľbami však Heger považuje za „facku občanom,“ ktorí ich volili v nádeji štvorročného funkčného obdobia.

Nevzdáva sa

V diskusii bol dotazovaný aj na svoju ďalšiu politickú budúcnosť. Nechcel odpovedať. Vyjadril sa, „že odpovie, keď príde čas.“

Zopakoval, že najvyššou prioritou pre neho na najbližšie obdobie je implementácia pomoci v čase energetickej krízy a reformy.

Ubezpečil, že vláda žiadne prázdniny mať nebude. Odkázal, že sa nevzdáva. Nebol slabým premiérom. Tým by bol, keby sa vzdal. Nuž, názor na to, nech si urobí čitateľ sám.. Pokiaľ žije na Slovensku, rozhodnúť sa, akým predsedom vlády bol Eduard Heger, asi nebude zložité.. Apropo.. nebola to vláda Eduarda Hegera, ktorá poslancom predložila návrh o 30 septembri?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Čo mne vyčítajú? Ja, ani moja vláda nerozhodujeme o tom, kedy budú voľby, to poslanci!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti