eReport.sk
Už by aj stačilo!
Predseda Národnej rady SR a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorý tiež kandiduje za nového slovenského prezidenta. Zdroj: fb/pellegrini.peter

Pellegrini jasne vyzval SaS: Nepredlžujte marazmus vlády Hegera a Matoviča!


marazmus vlády Hegera a Matoviča. Líder HLASu Peter Pellegrini dnes v Národnej rade vyzval stranu SaS, aby podporila čo najskorší termín predčasných volieb a nepredlžovala marazmus vlády Eduarda Hegera a Igora Matoviča až do konca septembra.

Pellegrini vyzval SaS

„Postoju SaS ľudia ani pri najlepšej vôli nemôžu rozumieť. Najprv pomôžu HLASu odvolať vládu, a potom tú istú vládu, ibaže bez množstva právomocí, chcú držať pri vláde čo najdlhšie. Čo má na SaS Igor Matovič, že ju takto drží pod krkom? Je to práve SaS, ktorá napokon rozhodne o termíne volieb, pretože s jej hlasmi by prešiel júnový termín volieb aj napriek odporu Igora Matoviča. Vyzývam preto SaS, aby sa vrátila k zdravému rozumu, o ktorom toľko hovorí, a pomohla schváliť voľby už v júni,“ uviedol vo svojom vystúpení Peter Pellegrini.

Marazmus vlády Hegera a Matoviča

HLAS pripomína, že pri septembrovom termíne volieb je nemožné, aby nová vláda predložila zodpovedný návrh štátneho rozpočtu na ťažký rok 2024. „No nielen tento rok, ale po každých jedných voľbách by sa tento problém opakoval. SaS sa hrdí tým, aká je rozpočtovo zodpovedná strana. Tak nech sa páči, nech svoju zodpovednosť voči Slovensku prejavia pri hlasovaní o termíne volieb,“ dodal Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naď hlási
  2. Frustrovaný Heger
  3. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch
  4. Slušnosť a dobro
  5. Čaputová sa definitívne rozhodla

Hlas podal návrh na konanie volieb

HLAS dnes podal návrh na konanie predčasných parlamentných volieb 24. júna. „Je absolútne neprijateľné, aby vláda bez akéhokoľvek mandátu a bez dôvery vládla desať mesiacov po svojom odvolaní. Dodnes neponúkla jediný dôvod, prečo by septembrové voľby boli dobrým riešením pre ľudí a pre Slovensko. Nikdy v histórii nebola potreba zodpovednej a kompetentnej vlády taká naliehavejšia ako dnes,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Voľby 24. júna?

HLAS podal pozmeňovací návrh k uzneseniu, ktorým si má parlament skrátiť volebné obdobie. „Termín 24. júna poskytuje dostatočný čas na korektnú prípravu volieb, a zároveň dáva novej vláde dostatočný čas, aby pripravila zodpovedný štátny rozpočet na ťažký rok 2024. Dáva priestor aj kandidujúcim politickým stranám, aby ľuďom predstavili svoje plány o lepšej budúcnosti Slovenska, pretože práve o tom budú najbližšie voľby. HLAS takýto plán má a v prípade dôvery od ľudí je pripravený ho naplniť,“ dodal Peter Pellegrini.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini jasne vyzval SaS: Nepredlžujte marazmus vlády Hegera a Matoviča!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: