eReport.sk
Drucker OSTRO kritizuje Hegera
Tomáš Drucker, foto: tasr

Drucker OSTRO kritizuje Hegera: Zlyhanie a podvod premiéra! Rázsochy nebudú

Drucker ostro kritizuje Hegera. Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker, kritizuje dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského za ich zlyhanie v súvislosti s výstavbou štátnej nemocnice na Rázsochách.

Zo štátnej nemocnice napokon nič nebude? Výstavba nemocnice na bratislavských Rázsochách opäť mešká, Uteká termín za termínom. Koho to je však chyba? Samotný Úrad vlády priznáva niekoľkomesačné meškanie, predseda vlády Eduard Heger však doposiaľ nevidí problém v jeho vláde, v osobe ministra zdravotníctva a ani v sebe samom.

Drucker ostro kritizuje Hegera

Nedá mi sa proste k tomuto nevyjadriť. Vyše dva roky som upozorňoval na tento stav flákania a ničnerobenia, a že takto dopadneme,“ píše Tomáš Drucker na sociálnej sieti.

Drucker OSTRO kritizuje Hegera

Foto: FB/tomasdrucker

Vážení, univerzitná nemocnica Rázsochy sa nám rozplýva pred očami! Už to máme aj oficiálne vo vládnom dokumente, a predseda vlády sa tvári, že to je preňho prekvapenie? A toto je na celej veci najväčší podvod. Pretože on to vie veľmi dobre a mesiace sa tomu mlčky prizerá a kryje tento obrovský škandál,“ uvádza Drucker v príspevku na sociálnej sieti.

Heger: Výmena ministra zdravotníctva nie je aktuálne na stole

Výmena dočasne povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) nie je aktuálne na stole. Ďalšie omeškania v súvislosti s výstavbou nemocnice na bratislavských Rázsochách však už nie sú akceptovateľné. Vyplýva to z vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jana Bittó - Cigániková (SaS).
  2. Predseda parlamentu Boris Kollár
  3. Už by aj stačilo!

„Momentálne je v procese zdržanie, ale financie z plánu obnovy na tento projekt zatiaľ ohrozené nie sú, čo však neznamená, že netreba zmeniť spôsob a mechanizmus, akým je proces manažovaný,“ skonštatoval premiér. Heger o realizácii s Lengvarským podľa jeho slov intenzívne komunikuje. Uviedol, že rezort zdravotníctva musí výstavbe nových nemocníc venovať maximálnu pozornosť a najvyššiu prioritu.

Oneskorenie niekoľko mesiacov

Úrad vlády (ÚV) SR upozornil, že rezort sa pri viacerých termínoch v rámci projektu oneskoruje o niekoľko mesiacov. Skritizoval okrem iného, že projektový tím nemocnice je kriticky poddimenzovaný a odborne nekompletný. ÚV SR preto nariadil ministerstvu vypracovať do 30. januára komplexný harmonogram či zabezpečiť doplnenie chýbajúcich pozícií.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drucker OSTRO kritizuje Hegera: Zlyhanie a podvod premiéra! Rázsochy nebudú

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti