eReport.sk
Ján Mažgút
Ján Mažgút, foto:yt/smersd

VIDEO Ficov hovorca Mažgút: Zabili právny štát a demokraciu už držia pod krkom! Kam až zájdu?


Zabili právny štát a demokraciu. Šéf komunikačného oddelenia opozičnej strany Smer-SD Ján Mažgút sa obáva, čo všetko ešte vláda do parlamentných volieb dokáže spochybniť. Na Slovensku je podľa neho podkopávaná demokratická povaha štátu. Demonštruje to nielen na počte obetí covidu, smrti exšéfa polície Milana Lučanského, alebo údajnom porušení ústavy v podobe vládnutia odvolanej vlády. Ľudia by mali mať podľa neho mierne obavy aj z toho, či sa v roku 2023 vôbec budú konať predčasné voľby. Pravdou je, že v parlamente stále neexistuje zhoda na konkrétnom termíne volieb. Podľa Mažgúta vláda najprv „zabila“ právny štát a teraz sa snaží rovnaký osud určiť aj demokracii.

Zabili právny štát a demokraciu

„Salámovou metódou nás postupne obrali o životné radosti a potešenie. Počas Covid-u nebola táto partička schopná, alebo skôr ochotná riešiť gastro, cestovný ruch či šport,“ tvrdí Mažgút vo videu na sociálnej sieti. „Z celkového počtu 26 786 obetí covidu, ktorí ani nemuseli zomrieť, majú na rukách krv viac ako 21 tisíc ľudí, ktorí sa stali obeťami nezvládnutého manažmentu pandémie, zanedbanej prípravy a chaotického politického rozhodovania. To je ich zodpovednosť a výsledok ich chorých ´atómoviek´,“ uviedol hovorca.

Energetická kríza a kriminalizácia opozície

Mažgút vo svojom videu ďalej spomína ďalšie sporné momenty vládnutia OĽANO, Sme rodina, Za ľudí a pôvodne aj SaS. Patrí medzi ne napríklad väznenie opozičných politikov, alebo energetická kríza. „No a aby bolo dielo skazy dokonané, včera začali postupnými a cielenými krokmi zabíjať aj demokraciu, keď nám občanom odobrali ústavné právo podieľať sa priamo na výkone štátnej moci. Tento zhluk náhodne pozbieraných poslancov po chodníkoch či v lese, ktorých ľudia len dočasne poverili výkonom štátnej moci, sa ľuďom poďakovali pľuvancom. Zrušili referendum,“ naráža Mažgút na včerajšie ústavné zmeny, ktoré Hegerova vláda presadila v parlamente.

Zdroj: yt/smersd

Zrušili demokratické právo?

Ľudia teda už, na rozdiel od minulosti nebudú môcť „odvolať“ poslancov v momente, kedy nie sú spokojní s ich výkonom. Rovnako sa tak mocensky nebudú môcť vyjadriť k práci jednotlivých vlád. Vláda sa naviac podľa bývalého kandidáta na bratislavského župana snaží dovládnuť až do parlamentných volieb. Mandát však stratila vyslovením nedôvery v parlamente.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Za ženy nerozhodujeme
  2. Ubezpečenie zrejme nezabralo
  3. Už by aj stačilo!

Priatelia, je nad slnko jasné, že aj napriek jasnému pokynu prezidentky vyriešiť tento chaos a beznádej do júna 2023, sa jednoducho svojvoľne rozhodli, že predčasné voľby by mohli byť 30. septembra. Čistejšie ruky ako Zuzana Čaptová nemal ani Pilát Pontský. Začínam nadobúdať pocit, že voľby – žiaľ – nebudú ani v riadnom termíne, vo februári 2024! Nie, priatelia, táto vláda v demisii a bez legitimity nie je neschopná. Naopak, je schopná všetkého,“ uzavrel Mažgút.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ficov hovorca Mažgút: Zabili právny štát a demokraciu už držia pod krkom! Kam až zájdu?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: