eReport.sk
Zelensky pricestoval do Washingtonu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj chce v krajine výrazne znížiť korupciu. Foto: tasr/ap

Ukrajina hlási výrazné zhoršenie situácie na východnom fronte, o mieri aj tak nehovorí


Vojna na Ukrajine trvá už viac ako dva roky a za to obdobie zomreli nielen státisíce vojakov na oboch stranách, ale aj tisícky civilistov, vrátane žien sa detí. Ukrajina by už dávno vojnu s Ruskom prehrala, „nad vodou“ ju ale držia financie a zbrane zo Západu. Keďže teraz ich toľko ako doteraz dostávali už nedostávajú, Ukrajina prehráva. Nepochopiteľné preto je, že aj napriek stavu na fronte Ukrajina o rokovaní o mieri nehovorí, miesto toho doslova žobroní a ďalšie peniaze a zbrane.

Rusko naďalej aktívne útočí

Situácia na východnom fronte na Ukrajine sa v posledných dňoch výrazne zhoršila, oznámil v sobotu hlavný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskij. TASR informuje podľa správy agentúry AFP. „Je to spôsobené najmä výrazným zintenzívnením ofenzívy nepriateľa v období po prezidentských voľbách v Rusku,“ uviedol Syrskij, ktorého cituje AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Prosí o vojenskú pomoc

Nepriateľ podľa jeho slov aktívne útočí na ukrajinské pozície v okolí miest Lyman a Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny a využíva útočné skupiny i obrnené vozidlá. V okolí mesta Pokrovsk sa pokúsil prelomiť obranu nasadením desiatok tankov a obrnených transportérov. Veliteľ Syrskij dodal, že ukrajinská armáda prijala rozhodnutia s cieľom posilniť najproblematickejšie oblasti prostriedkami elektronickej vojny a systémami protivzdušnej obrany.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina hlási výrazné zhoršenie situácie na východnom fronte, o mieri aj tak nehovorí

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: