eReport.sk
Spravodlivá bojovníčka
Mária Kolíková. Foto: tasr

Chmelár: Pozrite sa, čo vyvádza Kolíková, osoba, ktorá je zodpovedná za smrť niekoľkých ľudí


Eduard Chmelár zaspomínal na to, čo stvárala bývalá vláda, keď boli pri moci. Najviac dnes vykrikuje o policajnom štáte Mária Kolíková, ktorá je priamo zodpovedná za protiústavné umlčiavanie nepohodlných médií, za protiprávne väznenie opozičných predstaviteľov, za smrť niekoľkých ľudí a za potláčanie práva na zhromažďovanie a obmedzovanie osobnej slobody.

Najviac dnes vykrikuje Mária Kolíková

Známy politológ upozorňuje na správanie bývalej ministerky spravodlivosti. „Pozrite sa, čo vyvádza Mária Kolíková. Osoba, ktorá je priamo politicky zodpovedná za protiústavné umlčiavanie nepohodlných médií, za protiprávne väznenie opozičných predstaviteľov, za smrť niekoľkých ľudí, za potláčanie práva na zhromažďovanie a obmedzovanie osobnej slobody miliónov ľudí, má tú drzosť vykrikovať o policajnom štáte?!“ čuduje sa.

„Nie, nedovolím vám zabudnúť na to, čo bolo skutočným obdobím neslobody, keď ste poctivých ľudí vyhadzovali z práce, paranoidne ich obviňovali z vlastizrady, vystavovali ich na pranier za výdatnej pomoci Esetu, politicky ich prenasledovali, zatvárali a mučili, keď ste šírili strach a dohnali ľudí k tomu, že sa začali báť viac vás ako návratu Roberta Fica. Ľudia ako Naď, Kolíková, Mikulec či Hamran sa už nikdy nesmú dostať k moci a ak to bude potrebné, musí byť voči ich zločinom vyvodená trestnoprávna zodpovednosť,“ pripomína Kolíkovej výčiny vlády, ktorej bola súčasťou.

Kto tu zneužíval vládny špeciál?

Potom už prechádza k ďalšej „kauze“ ktorú vyrobili slovenské médiá. Podľa Chmelára, tie keď sa už naozaj nemajú čoho chytiť, vymyslia si nejakú bulvárnu kauzu, ako je tá súčasná s vládnym špeciálom, ktorý letel na futbal do Frankfurtu. On to v prvom rade to považuje iba za nešťastne odkomunikované. Nemyslí si, že by sa vláda mala vyviňovať za to, že reprezentovala našu krajinu na športovom podujatí v zahraničí. Potom pripomína, ako si špeciálom „jazdili“ iní. A vtedy to médiá netrápilo.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marián Kéry zo Smeru-SSD

„Ak tu niekto niekedy zneužíval vládny špeciál, tak to bol Andrej Kiska pri svojich pravidelných letoch do Popradu alebo Zuzana Čaputová, ktorá si na výlet do Prahy zobrala so sebou na palubu spriaznených hercov, hudobníkov a aktivistov z mimovládok. Vtedy ste boli ticho, milé médiá a opozícia alebo ste to dokonca obhajovali. Ale Kiska nelietal len na víkendy za manželkou. Aj on letel vládnym špeciálom aj s celou perepúťou na majstrovstvá Európy vo futbale v roku 2016. Ani vtedy nikto neprotestoval. A prečo by aj. Na medzinárodné športové podujatia sa odjakživa chodilo reprezentovať,“ pripomenul Eduard Chmelár.

Podľa neho sa treba sa ľudí spýtať, či naozaj chcú, aby naši predstavitelia štátu nechodili povzbudzovať našich športovcov. Alebo či chcú, aby vládne limuzíny vymenili za lacné škodovky alebo verejnú dopravu. „Inými slovami, či chcú, aby Slovensko reprezentovala chudoba, priemernosť a nenápadnosť,“ pýta sa poradca premiéra.

Doživotná renta

To isté sa týka doživotnej renty pre premiéra. Chmelár udivene informuje, že Michal Šimečka zahlásil, že načo sa posilňuje ochranka premiéra, keď mu počas atentátu nepomohla. „Obludnejšiu demagógiu som už dávno nepočul. Chce tým povedať, že premiér sa má vzdať ochranky, aby sme ušetrili, áno? A načo nám je Prezidentský palác, keď hlavu štátu môžeme nasáčkovať do garsónky, to ešte len ušetríme!“ ironizuje známy historik.

„Ak chce niekto postupovať touto logikou, nech mi vysvetlí, načo by sme mali platiť doživotnú rentu relatívne mladej žene, ktorú niekto vystrčil na päť rokov do politiky, a nie mužovi, ktorý dve desaťročia slúžil v najvyšších ústavných funkciách a po odchode do politického dôchodku prakticky nemá šancu normálne sa zamestnať,“ uzavrel tému Eduard Chmelár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Pozrite sa, čo vyvádza Kolíková, osoba, ktorá je zodpovedná za smrť niekoľkých ľudí

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne