eReport.sk
Eduard Chmelár. Zdroj: FB / Eduard Chmelár

Chmelár: Lož má krátke nohy, ale veľkú papuľu, Denník N!


Eduard Chmelár opäť raz pristihol redaktora Denníka N pri klamstve. Ten Chmelára obvinil zo zavádzania. A nielen to, redaktor ešte ani netrafil správny link – ktorý zverejnil, na ktorý sa pri tvrdeniach o Chmelárovi odvoláva. Nehovoriac o tom, že zatajil celú odbornú štúdiu z odborného a renomovaného média, ktorá potvrdzuje slová nášho známeho politológa. O čo ide? O vojnu na Ukrajine a snahy – nesnahy svetových lídrov o mier.

Lož má krátke nohy

„O „kvalitách“ Denníka N sa toho už popísalo neúrekom, takže si jeho úroveň a metódy netreba bližšie predstavovať. To už nie sú noviny, ale propagandistický vestník PS s dennou periodicitou. Ale ešte stále sa mi občas stáva, že mi jeho obludné konštrukcie nadvihnú obočie,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti známy politológ.  

Následne už ide k podstate. „Redaktor Tomáš Čorej prišiel s bombastickým zistením, že New York Times vraj odhalili, že za zlyhaním mierových rokovaní z jari 2022 stojí – čuduj sa svete – Putin! A dôvtipne k tomu dodáva: „Ich zistenia odporujú verzii, že mierovú zmluvu zmaril britský premiér Boris Johnson. Na Slovensku ju opakovane šíril napríklad Eduard Chmelár, poradca premiéra Roberta Fica.“ Ako hovorí klasik – nie je to pravda, ale mohla by byť,“ píše náš známy politológ a poradca premiéra Fica.

Potom sa už len baví na amatérskej práci novinára. „O kvalitách nášho investigatívca svedčí už len to, že netrafil ani len správny link s mojimi tvrdeniami, na ktoré sa odvoláva. Rád pomôžem,“ píše Chmelár a pridáva ten správny link.

Politruci odignorovali zistenia najcitovanejšej štúdie

„Nuž a v tomto videu nešírim nejakú vymyslenú alternatívnu verziu z dezinfoscény, ako sa to podprahovo snaží podsúvať Denník N, ale opieram sa o závery štúdie dvoch renomovaných amerických profesorov a expertov na eurázijskú politiku, ktoré vyšli vari v najprestížnejšom odbornom časopise tohto druhu Foreign Affairs,“ napísal poradca premiéra R. Fica a opäť pridal aj link.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Marián Kéry zo Smeru-SSD
  3. Svätá Zuzana Čaputová, Zdroj: FB profil prezidentky

Následne už popisuje, ako vlastne novinár postupoval. „A teraz si uvedomte, čo urobili politruci z červeného denníčka. Odignorovali zistenia najrešpektovanejšej a najcitovanejšej štúdie na túto tému a účelovo sa opreli o tendenčný článok z NYT, ktorý viaceré kľúčové a zásadné veci vynechal,“ konštatuje Eduard Chmelár.

Tvrdí, že tieto zámerne vynechané udalosti nie sú len nejakou úvahou, domnienkou či názorom. „Sú to fakty, ktoré odhaľujú totálne kriminálnu stratégiu západných spojencov, spočívajúcu v sabotovaní mierovej dohody. Preto sú dnes Ukrajinci v oveľa horšej pozícii, čo som, mimochodom, viackrát predpovedal, a v lepšej už ani nebudú, a za to by niekto mal niesť zodpovednosť,“ pridal známy historik.

Západ sabotoval aj minský proces

Pripomenul, že Západ sabotoval už minský proces, ktorý mohol zabrániť vojne. Čo priznala tak bývalá nemecká kancelárka Merkelová ako aj bývalý francúzsky prezident Hollande. “…Blázni ako vy však hľadajú dôvody, prečo vo vojnách pokračovať a od trpiacej Gazy, v ktorej sa humanitárne právo nerešpektuje tak okázalo, až to vyvoláva medzinárodné zdesenie, dokonca zbabelo odvraciate zrak,“ vyčíta „mierotvorcom“ Chmelár.

„Takže takto sa nebudeme rozprávať, pisálkovia z červených denníčkov. Chápem, že novinárska demagógia z mainstreamových médií je vám bližšia ako exaktné údaje z vedeckej štúdie, ale ak chcete spochybňovať alebo dokonca ignorovať Foreign Affairs a opierať sa o svojich tendenčných kolegov, u mňa vždy narazíte pri konfrontácii s faktami. Lebo takí ako vy demokraciu neposilňujú, ale vedome oslabujú. Neprinášate čitateľom spoľahlivé informácie, ale šírite účelovo zavádzajúcu americkú propagandu,“ uzavrel Eduard Chmelár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Lož má krátke nohy, ale veľkú papuľu, Denník N!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne