eReport.sk
Eduard Chmelár, politický komentátor a historik, ale aj poradca premiéra Roberta Fica. Zdroj: Screenshot video FB / Eduard Chmelár

Chmelár: Išlo ma potrhať od smiechu, keď sa postavičky s narcistickou poruchou sami označili za „mediálnu elitu“


Práca opozície a zneužitá aktivistka. Chmelár popisuje, aká je naša súčasná opozícia pokrytecká a hysterická. Rozprávajú o nejakej „krvavej tyranii“ v ktorej údajne žijeme. Na svoje účely s mimovládkami využili aj nič netušiace „chúďa“, Gretu Thunbergovú. Vo zvyšku článku sa už známy publicista venuje našim novinárskym hviezdam, Havranovi a J. Krescanko Dibákovej. Tá seba a svojich kamarátov z médií vyhlásila za elitu a zvestovateľov pravdy nevzdelaným Slovákom.

Práca opozície a zneužitá aktivistka

Známy publicista vo svojom príspevku na sociálnej sieti konštatuje, že naša súčasná opozícia je nesmierne pokrytecká až hysterická. „…Nedá sa debatovať s niekým, kto neuznáva čisté fakty a deformuje ich do extrémne ideologickej dezinterpretácie. Z toho, čo opoziční politici vykrikujú a čím strašia verejnosť, by zahraničný pozorovateľ mohol ľahko nadobudnúť pocit, že tu ľudia žijú v nejakej krvavej tyranii. Že tu panuje strach zhromažďovať sa, že ľudia nemôžu slobodne povedať svoj názor alebo sú nebodaj prenasledovaní, väznení a mučení. Napokon, takto nejako vykresľoval atmosféru na Slovensku predseda SaS Branislav Gröhling, ktorý celkom vážne vykrikuje, že je tu totalita a Fico je diktátor,“ opisuje Chmelár.

Upozorňuje, že naposledy sa dala takto zneužiť švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová. Tá sa v utorok nečakane zúčastnila na bratislavskom pochode politických mimovládok „Za slobodu a demokraciu“. „Toto chúďa pravdepodobne vôbec netušilo, kde sa nachádza. Inak by sotva kráčala bok po boku s obhajcami genocídy v Gaze, keďže ju len pred mesiacom zatkla švédska polícia v Malmö práve za účasť na propalestínskej demonštrácii. Toto dezorientované dievča si nechalo nahovoriť, že vláda na Slovensku odstránila slobodu médií, hoci všetky, vrátane verejnoprávnych, sú v rukách súčasnej opozície,“ konštatuje poradca premiéra R. Fica.

Machaj s hŕstkou redaktorov zneužívajú RTVS na kampaň

E. Chmleár následne upozornil na zrušený koncert na podporu RTVS. „…Hudobníci Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu odmietli účinkovať na spolitizovanom „Koncerte pre RTVS“, ktorý pripravovalo na svoju podporu Machajovo vedenie telerozhlasu spolu s Pohoda festivalom Michala Kaščáka. Červené denníčky zavádzali, keď eufemisticky napísali, že koncert bol vraj iba „preložený“. Klobúk dolu pred statočnými umelcami, ktorí sa odmietli zúčastniť na tejto fraške,“ informoval.

Potom už prechádza k RTVS. Podľa Chmelára je neznesiteľné, akým spôsobom Machajovo vedenie a čoraz menšia hŕstka redaktorov, ktorým tečie do topánok, každodenne zneužívajú verejnoprávne vysielanie na svoju politickú kampaň. „Treba to čím skôr ukončiť. Slobodu prejavu neohrozuje vláda, ale takíto politickí aktivisti v médiách, ktorí sa doslova zabarikádovali v RTVS. Bránia sa pluralitnému vysielaniu a označujú ho za ohrozenie vlastnej slobody. Preto zo seba v poslednom čase začali celkom vedome robiť martýrov a podľa môjho názoru úmyselne porušujú zákon, aby druhú stranu vyprovokovali k zásahu a mohli sa označiť za obete represií,“ píše poradca premiéra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Marián Kéry zo Smeru-SSD

Havran, Krescanko Dibáková a Dírer

Následne prechádza ku konkrétnemu príkladu. Pred dvoma týždňami si totiž Michal Havran pozval do relácie výlučne moderátorov jednej názorovej sekty – Richarda Dírera, Janu Krescanko Dibákovú a Václava Moravca. „Bolo by to zábavné, keby to nebolo také strašné svedectvo o neschopnosti týchto namyslených ľudí považovať iné názory ako vlastné za rovnocenné. Išlo ma potrhať od smiechu, keď sa tieto postavičky s narcistickou poruchou sami označili za „mediálnu elitu“. Označili divákov za nejaké nevďačné tvory nechápajúce, že oni, rozumej privilegovaná kasta moderátorov, „zvestujú pravdu“ tým „menej vzdelaným“. To povedala Jana Krescanko Dibáková…

Prepáčte, ale tu normálne strácam slová. Keby to povedali nejakí svetoznámi akademici (ale práve tí to nikdy nepovedia, lebo majú v sebe pokoru pred poznaním), hádam by som sa nad tým na okamih zamyslel. Ale ak mi o pravde a vzdelanosti kážu polovzdelaní lúzri, musím dôrazne protestovať,“ píše razantne historik.

Čo je cieľom žurnalistiky?

„Cieľom žurnalistiky totiž nie je zvestovať pravdu, to je prvý základný omyl. Ale poskytnúť všetky relevantné informácie, na základe ktorých si bude môcť čitateľ, divák alebo poslucháč vytvoriť vlastný kompetentný názor. Žurnalistika nesmie uzatvárať komunikáciu, pretože pravda sa rodí v dialógu, nie v kázni. Už len za takúto neznalosť základných princípov by som takýchto ľudí vyhodil, pretože s takýmito postojmi nemajú v médiách čo robiť. Tobôž nie v tých verejnoprávnych,“ upozornil Chmelár.

Dodal, že bývalá moderátorka JOJ chcela vyznieť veľmi múdro ale totálne sa zosmiešnila.  „Krescanko Dibáková tam šermovala v progresívnych kruhoch populárnou knihou Juraja Buzalku Postsedliaci. Tvrdila, že on nám všetko o Slovákoch „odborne vysvetlil“. Buzalkov text nemožno ani pri znásilnení mysle označiť ako odborný. Je to dosť primitívne napísaný hejterský pamflet, ktorý odporuje základným poznatkom sociológie a historiografie,“ píše Chmelár a dodáva, že Buzalka naňho organizuje osobné útoky, čo len podčiarkuje, že tým postsedliakom je v skutočnosti on.

Podľa Chmelára nie je žiadnym serióznym sociálnym vedcom, ale zarážajúco obmedzeným progresivistickým ideológom, ktorého môže odporučiť na „dovzdelanie“ len rovnako obmedzená osoba ako je Jana Krescanko Dibáková.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Išlo ma potrhať od smiechu, keď sa postavičky s narcistickou poruchou sami označili za „mediálnu elitu“

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne