Podľa Rytmusa by Slováci nemali posielať peniaze na americko-ruskú vojnu na Ukrajine, poukázal tiež na fakt, že liberálno-progresívne médiá nerešpektujú iný názor a robil si žarty zo Zelenského.
Nedávno sme písali o výhradách Denníka N voči novému neliberálnemu albumu Majka Spirita. Podobnej kritike od progresívcom lojálneho média sa nevyhol ani Patrik Vrbovský alias Rytmus. Aj on totiž vydal nový neliberálny album a schytal zaň podobne.
Vlastný názor? Čo si to ten Rytmus dovoľuje?
Denník N sa vôbec netají tým, že mu prekáža, že Rytmus sa začal vyjadrovať k politike. „V minulosti sa Rytmus k spoločnosti a politike takmer vôbec nevyjadroval, no teraz to prišlo. Keď v predvolebnej ankete vyhlásil, že ide voliť komunistickú stranu, to sa ešte dalo brať ako svojský humor. Keď však začal komentovať dianie na Ukrajine, to už vôbec vtipné nebolo,“ píše sa v článku. Takmer s istotou môžeme skonštatovať nasledovné. Pokiaľ by Rytmus šíril liberálne a progresívne naratívy, nebol by týmto spôsobom hanený. Dial by sa presný opak a Denník N by ho vychvaľoval.
„Je naozaj smutné, keď hudobník-influencer na svojich sociálnych sieťach v čase najintenzívnejšieho bombardovania susednej krajiny zdieľa mémečká vykresľujúce jej prezidenta Zelenského ako narkomana drankajúceho zbrane a peniaze,“ stojí ďalej v článku. Čo je na tom také smutné, autor recenzie neuviedol. O pozitívnom vzťahu Zelenského k omamným látkam aj vrabce čvirikajú a že všade žobre je holý fakt.
Denník N sa zavdušňuje aj kvôli inému. Rytmus si totiž dovolil napísať, že nesúhlasí s tým, aby Slováci posielali peniaze na „americko-ruskú vojnu na Ukrajine“ a vopred sa ironicky ospravedlnil „všetkým liberálno-progresívnym médiám“, že si dovolil mať iný názor, aký by chceli, aby mal.
„Keď jedna krajina otvorene zaútočí na druhú na jej vlastnom území, faktom je, že agresorom je tá prvá. Myslieť si niečo iné neznamená mať iný názor, ale mýliť sa alebo klamať. Rôzne názory môžu byť napríklad na to, či je nejaká pesnička dobrá,“ osočil sa na hudobníka Denník N.
Mohlo by vás zaujímať
Konpširačné piesne
Čo sme sa mohli z textu článku dozvedieť ďalej? Napríklad aj to, že pieseň Bloodsport sa podľa Denníka N údajne nesie v konšpiračnom tóne. Rapuje sa v nej: „Nerobí im problém zinscenovať prevrat a nahnať ľudí do ulíc za vopred pravdu zatemnenú. Dopredu vedia, na koho majú čo vytiahnuť, novinári, súdy, politici. Ruka v ruke vytvárajú mienku pokrivenú. Slušnosť prezlečená za mafiu je nič iné ako zločin veru.“
No a progresívnemu médiu sa nepáči ani skladba Prečo 3. Hosťujúci hudobník P. A. T. sa v nej vráti aj k pandémii: „Prečo som sa jak ovca obecná nezaočkoval? Prečo ten, čo áno, ochorel alebo za noc skonal?“, o pár sekúnd preberie mikrofón Rytmus a pokračuje v otázkach. „Prečo sa nasilu polarizuje spoločnosť? Aký je tvoj tábor? Za posledné roky to bol hrot. Prečo musíš mať v dnešnej dobe jeden názor, prečo sa zrazu presadzujú nové pohlavia, prečo ten, čo je za tradičnú rodinu, je vlastne za kkta, ktorý sa dopúšťa omylu, prečo sa covid z médií vyparil zo dňa na deň? V sekunde ho vymenil Zelenský, aha, tak to chápem“.
Denník N nedokázal potlačiť svojho antikonšpiračného ducha a rozhodol sa, že na otázky položené v skladbe hudobníkom odpovie a urobil tak samozrejme spôsobom jemu vlastným. Veď posúďte sami:
- Pandémia bola na konci roka 2021 už na ústupe aj vďaka očkovaniu, život sa vrátil takmer do normálu bez obmedzení, a keď vo februári 2022 Rusko napadlo Ukrajinu, po troch dekádach od rozpadu Juhoslávie v Európe opäť vypukla otvorená vojna.
- Tradičná rodina sa vôbec nevylučuje s akceptáciou ľudí s odlišnou sexuálnou orientáciou či rodovou identitou. Títo ľudia tu boli vždy, len verejná diskusia o nich sa začala nedávno.
- Čo sa týka polarizácie spoločnosti, k tej značnou mierou prispievajú práve konšpiračné názory, a teda aj viaceré citované vety z textov.
Zdroj: Denník N
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Najprv Majk Spirit, teraz Rytmus. Denník N sa naváža do ďalšieho hudobníka kvôli údajným konšpiráciám