eReport.sk
Premiér a predseda strany Smer-SSD Robert Fico. Foto: yt/@smersocialnademokracia

Kde ste boli, slovenskí moralisti, pri podivných úmrtiach Lučanského a Krivočenka? Pýta sa nekompromisne Robert Fico

Slovenská opozícia opäť narieka a horekuje nad dianím v Rusku, respektíve nad smrťou tamojšieho opozičného politika Alexeja Navaľného. Prirodzene, všetku vinu hádže na Putina, ktorý je pre ňu stelesnením zlosyna a diabla. Akosi prirýchlo však niektorí slovenskí politici, ale aj bežní ľudia, zabudli na to, za akých „záhadných“ okolností zomreli v našich „demokratických“ väzbách generál Milan Lučanský či advokát Ľubomír Krivočenko.

Ak mlčali vtedy, mali by mlčať aj teraz

Smrť oboch „exponovaných“ obvinených je síce už „vyšetrená“, mnohí ale pochybujú o tom, že objektívne. Tak, aké boli (ne)objektívne dôvody ich väzobného stíhania, a najmä toho, čo sa im dialo počas neho. Na túto tému ale nielen opoziční politici, no najmä tí z OĽaNO či SaS, radšej hovoriť nechcú. A zrejme veľmi dobre vedia, prečo. Teraz je pre všetkých témou č.1 smrť Navaľného, ktorú zvaľujú na Putina a jeho režim. A to bez riadneho vyšetrenia. Jednoducho tak, ako sú zvyknutí robiť aj u nás – obviniť a bez súdu aj odsúdiť!

Náhla smrť ruského opozičného politika Alexeja Navaľnyja vo výkone trestu vyžaduje riadne vyšetrenie a vyvodenie zodpovednosti za prípadné zlyhania.

Robert Fico, slovenský premiér a predseda strany Smer-SSD

Práve týmto naším moralistom, s ktorý si s nimi užil svoje, venuje status aj premiér a predseda strany Smer-SSD Robert Fico. Smrť politika alebo politicky obvineného vo väzení vyvoláva podľa Roberta Fica vždy obrovské pochybnosti. „Náhla smrť ruského opozičného politika Alexeja Navaľnyja vo výkone trestu vyžaduje riadne vyšetrenie a vyvodenie zodpovednosti za prípadné zlyhania, alebo úmyselné konania spojené s týmto úmrtím.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Navaľného právnici sú vo väzbe pre podozrenie z účasti v extrémistickej skupine
  2. Rozdielne pohľady
  3. gen. M. Lučanský
  4. Tabuľa s nápisom na budove, v ktorej sídli Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na Budatínskej ulici v Bratislave
  5. Navaľného právnici sú vo väzbe pre podozrenie z účasti v extrémistickej skupine
  6. Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj na TV obrazovke počas videolinku z väznice na súde v meste Kovrov.
  7. Ruský prezident Vladimir Putin.
  8. Organizujú i protest

Všetkým slovenským moralistom odkazujem, že predtým, ako sa akokoľvek vyjadria k tejto smutnej udalosti v Rusku, mali by si spomenúť, či rovnako moralizovali pri podivnej smrti gen. Lučanského a smrti advokáta Krivočenka, ktorý sa vo výkone väzby v SR doslova udusil na covid, a ktorého práva na poskytnutie zdravotnej starostlivosti boli hrubo porušené,“ skonštatoval Robert Fico a na samý záver poslal jasný odkaz: „Ak mlčali vtedy, mali by mlčať aj teraz!“

Zdroj: FB / Robert Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kde ste boli, slovenskí moralisti, pri podivných úmrtiach Lučanského a Krivočenka? Pýta sa nekompromisne Robert Fico

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie