eReport.sk
Jaroslav Naď, foto: tasr

Naď poďakoval vojakom v Rožňave za nasadenie v boji s pandémiou

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) poďakoval vojakom v Rožňave za ich nasadenie v boji proti pandémii nového koronavírusu. Pri návšteve miestnych kasární tiež prisľúbil investície do vojenskej techniky a infraštruktúry. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 „V prvom rade by som chcel poďakovať všetkým príslušníkom oboch útvarov v Rožňave, ktorí sa popri svojich kolegoch z ďalších útvarov v uplynulom období podieľali na plnení veľmi dôležitých úloh domáceho krízového manažmentu v prospech ochrany zdravia a života našich občanov,“ povedal Naď s tým, že odhodlanie vojakov mohla verejnosť vidieť každý deň počas celého obdobia pandémie.

Minister sa pri príležitosti návštevy kasární Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany a Raketometného oddielu v Rožňave zaujímal aj o aktuálne potreby vojakov, stav techniky a infraštruktúry. „Môžem s radosťou potvrdiť, že výrazné investičné projekty sa už rozbehli a finančné prostriedky, ktoré tu preinvestujeme tento a budúci rok, budú v miliónoch eur,“ prezradil Naď.

Nasadenie armády ocenil aj riaditeľ rožňavskej nemocnice Dušan Suchý, kde vojaci každodennou pomocou pomohli odľahčiť tlak na zdravotnícky personál. Minister obrany hovoril aj s regionálnym hygienikom Jozefom Vargom, okrem aktuálnej situácie diskutovali o vakcinačnom projekte proti ochoreniu COVID-19, ktorý regionálny úrad verejného zdravotníctva realizuje priamo v mestách a obciach okresu spoločne s Okresným úradom v Rožňave.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport