eReport.sk
Minister obrany Robert Kaliňák, foto: eReport

Nová vojenská nemocnica bude slúžiť vojakom aj bežným civilom, potešil Slovákov minister Robert Kaliňák


Slovenské zdravotníctvo síce krváca a vôbec nie je v dobrom stave, napriek tomu sa tu a tam objaví niečo, čo slovenských pacientov poteší. Príkladom je aj Prešov, ktorý bude mať novú vojenskú nemocnicu. Tá bude okrem vojakov slúžiť aj pacientom zo širokého okolia.

Na našich vojakov môžeme byť hrdí

Slovenská armáda je na tom podobne ako naše zdravotníctvo, teda v zlom stave. Netýka sa to však personálneho stavu, ale technického, pretože vlády Igora Matoviča a najmä Eduarda Hegera a Ľudovíta Ódora doslova „zbavili“ našu armádu zbraní, ktoré poslali ako dar na Ukrajinu, a teraz ich teda nemáme a chýbajú nám. „To, čo sa udialo za ostatného 3,5 roka pri vyprázdnení všetkých zásob, ktoré Slovensko malo, je jednoducho neodpustiteľná demilitarizácia Slovenska. To, čo máme a je pripravené, to sú naši vojaci, na ktorých môžeme byť naozaj hrdí, pretože svojej krajine odvádzajú naozaj veľmi dobrú prácu,“ pochválil našich vojakov v rozhovore pre portál eReport minister obrany Robert Kaliňák.

Zdroj: eReport

Krajiny v NATO podľa neho chápu našu situáciu a akceptujú aj to, že na Ukrajinu už žiadne zbrane z našich vojenských skladov nepošleme. Robert Kaliňák oznámil aj to, že v Prešove by rezort našej obrany chcel postaviť ďalšiu vojenskú nemocnicu. „Je to veľmi náročný projekt, pretože to bude tretia najväčšia nemocnica na Slovensku, a tak nechcem dávať plané sľuby kedy bude postavená a daná do užívania,“ priznal minister a dodal:

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Robert Kaliňák

„Jednak potrebujeme posilniť vojenské zdravotníctvo, ale tiež potrebujeme zvýšiť zdravotnú starostlivosť pre bežných občanov v Prešovskom kraji. Aj preto chceme dostať prešovskú nemocnicu na najvyššiu európsku úroveň. Peniaze na nemocnicu budeme intenzívne zháňať a ja verím, že budeme mať dostatok zdrojov, aby sme ju čo najrýchlejšie postavili.“

Zdroj: YouTubeeReport.com

Aj podľa Roberta Kaliňáka by došlo dosadením šéfa SNS Andreja Danka na post predsedu Národnej rady SR k výbornej rovnováhe a obsadeniu všetkých troch najvyšších ústavných pozícií skúsenými politikmi. „To, aby Andrej Danko stál na čele parlamentu podporujem, je ale na veľkorysosti strany Hlas-SD, ktorý tento post obsadila a zastáva po výsledkoch volieb, a teda má naň, prirodzene, právo. V priebehu tých pár mesiacov, ktoré zostávajú do eurovolieb verím, že všetci v koalícii nájdeme také riešenie, ktoré bude pre Slovensko najlepšie,“ dodal na záver Robert Kaliňák.

Zdroj: YouTube.eReport.com

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nová vojenská nemocnica bude slúžiť vojakom aj bežným civilom, potešil Slovákov minister Robert Kaliňák

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne