eReport.sk
Nikdy ma nezastrašíte!
Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO. Zdroj: fb/jaronadpublic

Naď hlási ďalšiu pomoc Ukrajine: Mohla by byť schválená v dohľadnej dobe

Naď hlási ďalšiu pomoc Ukrajine. Nová pomoc pre Ukrajinu nebola témou stredajšieho rokovania vlády. V dohľadnej dobe by sa však ďalší balík pomoci pre Ukrajinu mohol schváliť. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Naď hlási ďalšiu pomoc Ukrajine

Podľa slov Naďa v utorok (7. 2.) mal bilaterálny rozhovor cez videotelekonferenciu s ministrom obrany Ukrajiny, riešili problematiku ďalšieho balíka pomoci. „Je to konzultácia, ktorá prebieha. Budúci týždeň sa stretávame v Bruseli, kde bude rokovanie Ramstein formátu, kde dotiahneme veci do konca. V dohľadnej dobe podľa mňa vláda schváli ďalší balík pomoci Ukrajine,“ povedal Naď.

Zdôrazňuje potrebu zbrojenia

Poznamenal, že Ukrajinci stále potrebujú systém protivzdušnej obrany, ťažkú pozemnú techniku a letectvo. „Otázka je, na čom sa dohodli s inými krajinami a čo im poskytujú,“ povedal. Poukázal na to, že teraz im poskytnú pomoc napríklad Nemci či Taliani. Naď predpokladá, že budúci týždeň v Bruseli sa dohodnú závery, ktoré sa budú týkať aj Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
  2. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  3. V tomto má jasno!
  4. To nemyslia vážne
  5. Cenzúrovaný ekonóm Sachs
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič (vpravo) pózujú počas stretnutia v Štrasburgu v stredu 19. októbra 2022.

Dodal, že ak bude pomoc pre Ukrajinu schválená na vláde, oznámi to.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď hlási ďalšiu pomoc Ukrajine: Mohla by byť schválená v dohľadnej dobe

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti