eReport.sk
Na kombosnímke zľava Robert Fico a Jaroslav Naď.
Na kombosnímke zľava Robert Fico a Jaroslav Naď. Foto: tasr

Naď chce politiku bez Fica: Najlepším koncom bude, keď ho voliči pošlú na smetisko dejín!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ktorý je v týchto mesiacoch výrazne kritizovaný v rámci tém ako obranná dohoda s USA, masívne a veľké nákupy vojenskej techniky, alebo posielanie zbraní a zbraňových systémov na Ukrajinu, hovorí o potrebe konca opozičného politika Roberta Fica (Smer-SD).

Faktom však je, že práve Fico sa stal jednou z hlavných tvárí kritiky jednotlivých krokov ministerstva obrany, čo zjavne Naď nemieni nechať len tak. „Najlepším koncom tohto smutného príbehu bude, ak Robert Fico utrpí zásadnú porážku v najbližších voľbách, ak ho sami voliči pošlú na smetisko dejín,“ vyjadril sa tento týždeň v komentári pre aktuality.sk Naď.

Na presun S-300 neupozorňoval len Fico

Minister pri tom poukazuje hlavne na Ficovu cestu do Turecka, ktorá bola podľa vládnych činiteľov až nadmerne drahá, alebo na jeho upozorňovanie na presun systému S-300 na Ukrajinu, čím podľa Naďa mohol ohroziť príslušníkov ozbrojených síl. Pre objektivitu však treba dodať, že o podozreniach z presunu systému S-300 informoval dva dni pred Ficom moderátor markizackej diskusnej relácie Na telo Michal Kovačič. Toho však s ohrozením príslušníkov ozbrojených síl už Naď nespája.

Legitímny protest na Slavíne Naď tvrdo odsúdil

Fico stihol minulý víkend zorganizovať aj relatívne veľký protest na bratislavskom Slavíne, na ktorom sa podľa dostupných informácií zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí. Ten je, zdá sa, taktiež tŕňom v oku ministra obrany. Protest bol nepochybne aj súčasťou politickej agendy Smeru-SD, čo je absolútne legitímne pri každej politickej strane, jeho cieľom však bolo v neposlednom rade aj to, aby občania Slovenskej republiky vyjadrili svoj odpor voči darovaniu systému S-300 Ukrajine.

Na tomto mieste nepriamo obhajoval záujmy tej veľmoci, ktorá svojou agresiou voči Ukrajine vyvolala najväčšiu bezpečnostnú krízu v našom regióne od čias porážky fašizmu v druhej svetovej vojne.

Minister Naď o proteste na Slavíne, ktorú zorganizoval Ficov Smer-SD.

Naď však samotný protest spochybňuje, čím vlastne aj dáva najavo, že má vážne problémy s názormi občanov, ktorí nesúhlasia s jeho krokmi. Práve tí sa totiž v hojnom počte na bratislavskom Slavíne zišli.

„Kde bolo, tam bolo, zorganizoval jeden sociálny demokrat protest na Slavíne, na mieste posledného odpočinku sovietskych vojakov, ktorí na slovenskom území položili svoj život v boji proti fašizmu. Na tomto mieste nepriamo obhajoval záujmy tej veľmoci, ktorá svojou agresiou voči Ukrajine vyvolala najväčšiu bezpečnostnú krízu v našom regióne od čias porážky fašizmu v druhej svetovej vojne,“ tvrdí Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Piatich nelegálnych migrantov zo Sýrie objavila polícia počas utorňajšej (22. 2.) kontroly v Štúrove.
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Jaroslav Naď
  5. Na kombosnímke zĺava poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Miroslav Žiak (SaS).
  6. Na ilustračnej snímke ukrajinskí utečenci na vlakovej stanici.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď chce politiku bez Fica: Najlepším koncom bude, keď ho voliči pošlú na smetisko dejín!

Odoberať
Upozorniť na
guest
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti