eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Minister Naď pre The New York Times: Putin sa rovná Hitlerovi a musí byť zastavený!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) sa mimoriadne tvrdo vyjadril na adresu prezidenta Ruskej federácie – a to v rozhovore pre americký denník The New York Times (NYT). Uviedol, že Vladimír Putin je porovnateľný s vodcom nacistického Nemecka Adolfom Hitlerom. Zároveň pripomenul, že pred ruskou inváziou na Ukrajinu by bolo nemysliteľné, aby Slovenská republika posielala Kyjevu zadarmo množstvo zbraní, či dokonca systém protivzdušnej obrany. Ako však upozornil, realita sa zmenila. Je podľa jeho slov nová a iná.

Naď pre americký denník pripomenul, že v zrkadle, ako povedal „novej svetovej reality“ je Slovensko frontový štát. „Na našich hraniciach máme vojnu a do našej krajiny prišlo viac ako 330-tisíc Ukrajincov. Paradigma je teraz úplne iná,“ poznamenal. Putin sa podľa Naďa „rovná Hitlerovi“ a musí byť na Ukrajine zastavený skôr, než sa bude môcť posunúť ďalej na západ.

„Ukrajina doslova bojuje za našu budúcnosť,“ cituje NYT slová slovenského ministra vo svojom článku. Ten je rozsiahly a podľa spravodajskej TA3, ktorá sa neho v piatok odvolala, sa venuje aj slovenskej dodávke systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine.

Naď tiež pre americké noviny zdôraznil, že vyhlásenie zo strany Ruskej federácie o tom, že slovenský systém S-300 zničila Putinova armáda pri ukrajinskom meste Dnipro, sa nezakladajú na pravde. Minister obrany to značil za „falošnú správu“, ktorá vraj mala zachovať Moskve tvár a upokojiť nervy ruských pilotov vysielaných na bombardovanie Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Piatich nelegálnych migrantov zo Sýrie objavila polícia počas utorňajšej (22. 2.) kontroly v Štúrove.
  2. Na ilustračnej fotografii taliansky premiér Mario Draghi.
  3. Na lustračnej snímke hroby civilsitov v meste Buča v Kyjevskej oblasti vo štvrtok 14. apríla 2022.
  4. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Jaroslav Naď.
  5. Jaroslav Naď


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Naď pre The New York Times: Putin sa rovná Hitlerovi a musí byť zastavený!

Odoberať
Upozorniť na
guest
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti