eReport.sk
Jaroslav Naď
Jaroslav Naď, foto:tasr

Naďa vytáča jeho stranícka kolegyňa: Ironické odkazy pre Tabák!

Bolo jej to treba? Poslankyňa Romana Tabák mala potrebu vyjadriť sa k obrannému systému S300. S jeho dodaním na Ukrajinu prekvapivo ako koaličná poslankyňa nesúhlasí a tak teraz na jej hlavu pristávajú ironické odkazy jej vládnych kolegov.

„Ja s týmto rozhodnutím nesúhlasím, nechcem aby sa Slovensko zapojilo do vojenského konfliktu!“ tvrdila Tabák na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/romanatabak

To ale nenechalo chladným jej straníckeho kolegu a ministra obrany Jaroslava Naďa. „Vždy som si vážil odbornosť Romany v raketových systémoch, špeciálne tenisové rakety sú jej doménou. Nech sa však drží tejto témy, pretože v nej môže aj niečo odborné povedať a ostatné veci nech nechá na odborníkov,“ poslal je štipľavý odkaz cez diskusnú reláciu Hospodárskych novín.

A spor v rámci koaličnej OĽANO je na svete. Tabák totiž nelenila a na svojej sociálnej sieti zverejnila čo si o Naďových slovách myslí. „Určite nie som odborníčka na vojenské raketové systémy. Ale ako bývalá vrcholová športovkyňa rozumiem taktike boja. Útoku aj obrane,“ píše poslankyňa. „Ani ma neprekvapilo, že ste si kopol do ženy. Na neúctu voči ženám som si už v OĽANO & v politike zvykla,“ odkázala Naďovi.

Zdroj: instagram/romanatabak

Zdôrazňuje, že si nezastáva Rusko, len sa obáva prílišnej provokácie a pevne dúfa, že Slovensko nevystavujeme riziku. „Uvidíme časom kto hrá fair play,“ dodala na záver.

A čo na to minister obrany? „Stovky detí boli zavraždené. Tisícky zranené. Milióny opustili svoje domovy. Toto je vojna, Romana. Už 50 dní sa Ukrajinci bránia z celých síl. A vo vojne buď pomáhame brániť napadnutú krajinu a jej obyvateľov, alebo vopcháme hlavu do piesku a pozeráme sa, ako novodobý Hitler z Moskvy útočí na nevinných a vyvražďuje celé obce. Keď prejde Ukrajinou, sme na rade my. Keby v roku 1939 neboli dovolili Hitlerovi zaútočiť na Poľsko, nebola by 2. svetová vojna. To je realita Romana Tabák, akokoľvek je to pre Teba náročné pochopiť,“ nezdržal sa ďalšieho komentára na jej adresu. Dodal ešte, že jeho status nie je útok na ženy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naďa vytáča jeho stranícka kolegyňa: Ironické odkazy pre Tabák!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti