eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson.
Britský premiér Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Na čo je vojna na Ukrajine dobrá? Johnson ponúkol jasnú odpoveď!


Zníženie závislosti na dodávkach ruských energií by bolo dobrým výsledkom vojny na Ukrajine, vyhlásil vo štvrtok dosluhujúci britský premiér Boris Johnson. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Snímka z videa, ktoré sa objavilo na internete.
  2. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  3. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  4. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  5. Ruský prezident Vladimir Putin
  6. Šéf Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi (vpravo).
  7. Prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga.
  8. Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi.
  9. Rusko je synonymom teroru

Johnson v príhovore, ktorý predniesol počas návštevy jadrovej elektrárne na východe Anglicka, uviedol, že z vojny na Ukrajine, ktorú inicioval ruský prezident Vladimir Putin, vzíde aj niečo dobré. „Myslím si, že z tejto katastrofy, z Putinovej vojny, vzíde niečo dobré v tom, že Európa sa odstaví od ruského uhľovodíka,“ povedal Johnson.

„Výrazne zrýchlime dlho odkladané reformy“

„Nebudeme už viac vystavovaní a zraniteľní jeho (Putinovym) vydieraním. V našej krajine výrazne zrýchlime dlho odkladané reformy a kroky, smerujúce k tomu, aby sme sa stali energeticky nezávislí, a to predovšetkým tak, že napravíme škody, ktoré sme napáchali na našom jadrovom priemysle,“ pokračoval Johnson.

Po prednesení príhovoru sa novinári britského premiéra spýtali aj na riziko, ktoré v súčasnosti predstavuje situácia v Záporožskej jadrovej elektrárni (ZAES) na juhu Ukrajiny. Táto elektráreň, ktorú na začiatku invázie obsadili ruské vojská, sa totiž nachádza pri frontovej línii a jej priľahlá oblasť je často ostreľovaná.

„V Záporoží nechceme podstupovať žiadne riziko“

Podľa Johnsona je záporožská elektráreň ukrajinská a mala by sa pre to vrátiť pod kontrolu ukrajinskej strany. „Je jasné, čo je cieľom Rusov, o ktorom hovoria otvorene… Chcú elektráreň odpojiť od ukrajinskej siete a pripojiť ju na ruskú sieť,“ uviedol Johnson s tým, že takéto konanie so sebou prináša mnoho rizík. „V Záporoží nechceme podstupovať žiadne riziko,“ povedal Johnson.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na čo je vojna na Ukrajine dobrá? Johnson ponúkol jasnú odpoveď!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: