eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin povedal školákom: Na Ukrajine začali vytvárať protiruskú enklávu, ktorá ohrozuje našu krajinu

Na Ukrajine začala vznikať „protiruská enkláva“, ktorá ohrozuje Rusko. Vyhlásil to vo štvrtok šéf Kremľa Vladimir Putin počas návštevy ruskej exklávy Kaliningrad. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Snímka z videa, ktoré sa objavilo na internete.
  2. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  3. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  4. Britský premiér Boris Johnson.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  6. Rusko je synonymom teroru
  7. Je za tým Moskva?
  8. Generálny tajomník OSN António Guterres

V rámci návštevy Kaliningradskej oblasti sa Putin pri príležitosti začiatku školského roka stretol so žiakmi jednej zo škôl a odpovedal na ich otázky. Tie sa týkali rôznych oblastí od objavovania vesmíru až po ruskú inváziu na Ukrajinu.

Vladimir Putin (uprostred) hovorí na stretnutí s víťazmi kultúrnej, vedeckej a športovej študentskej súťaže v Rusku, vo vzdelávacom komplexe v Kaliningrade 1. septembra 2022. – Foto: tasr/ap

Misiou ruských vojakov na Ukrajine je podľa Putina zastaviť vojnu medzi Kyjevom a separatistickými oblasťami na východe Ukrajiny. „Samozrejme (je misou ruských vojakov) aj ochrániť samotné Rusko, pretože na území súčasnej Ukrajiny začali vytvárať protiruskú enklávu, ktorá ohrozuje našu krajinu,“ povedal Putin žiakom.

Rusko rozmiestnilo v Kaliningrade bojové stíhačky

K Putinovej návšteve Kaliningradskej oblasti prišlo v čase zvýšeného napätia medzi Ruskom a západnými krajinami, ktoré vyvolala vojna na Ukrajine. Oblasť pritom nehraniční s Ruskom, ale je vtesnaná medzi dve krajiny NATO, Litvu a Poľsko, ktoré obe v konflikte podporujú Ukrajinu.

Červená armáda dobyla Kaliningrad, ktorý bol dovtedy súčasťou nemeckého územia, ku koncu druhej svetovej vojny. Územie Kaliningradskej oblasti bolo oddelené od zvyšku Ruska po tom, čo Litva po rozpade Sovietskeho zväzu nadobudla nezávislosť.

Rusko v auguste rozmiestnilo v Kaliningrade tri bojové stíhačky vyzbrojené hypersonickými strelami.   

Zdroj: tasr

         


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin povedal školákom: Na Ukrajine začali vytvárať protiruskú enklávu, ktorá ohrozuje našu krajinu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti